Watykan dementuje: papież nie wiedział, że błogosławieństwo trafi do homoseksualnej pary

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl

Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. - Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo - twierdzą watykańskie źródła.

 

Wczoraj opublikowaliśmy za portalem KAI informację, że papież złożył gratulacje homoseksualnej parze mężczyzn z okazji chrztu ich adoptowanych dzieci. Wiadomości te rozprzestrzenił osobiście jeden z mężczyzn, publikując zdjęcia listu na facebooku. Dalej podały je niektóre media latynoamerykańskie, a następnie polska Katolicka Agencja Informacyjna i inne polskie media (w tym DEON.pl). W Internecie zawrzało.

 

Dopiero wczoraj wieczorem (8 sierpnia) hiszpańska katolicka agencja (aciprensa), powołując się na rzeczniczkę prasową Stolicy Apostolskiej Palomę Garcię Ovejero, zdementowała doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. - Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo - czytamy w oświadczeniu Garcii Overejo.

 

Paloma Garcia Ovejero skrytykowała też twierdzenie, że papież afirmuje małżeństwa jednopłciowe: - List został sporządzony w języku portugalskim. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane. List był skierowany do jednej osoby i jej rodziny - zakończyła Ovejero.

 

Papa deseja felicidades a casal gay que batizou filhos na Igreja O Papa Francisco desejou felicidades para a família do...

Opublikowany przez Agripino Magalhães na 7 sierpnia 2017

 

Tony Reis, działacz LGBT i jego partner twierdzą, że otrzymali w kwietniu 2017 roku list, w którym było napisane, że papież "patrzy z uznaniem" na gest chrztu ich dzieci i ich rodzinę. - Jest to standardowy język i błogosławieństwo, jakie wysyłane jest do wszystkich ludzi piszących do papieża. Dowody potwierdzają, że Sekretarz Stanu nie mógł wiedzieć, iż wysyła w imieniu papieża błogosławieństwo do homoseksualnej pary - podaje agencja aciprensa.

 

W 2015 roku miał miejsce podobny incydent, gdy biuro przekazało list z błogosławieństwem parze lesbijek. Sprawę wyjaśnił wtedy i skrytykował ks. Ciro Beneditttini.

 

Papież wielokrotnie podkreślał, że nauczanie Kościoła w sprawie małżeństwa jest jasne i często przez to atakowane. - Rodzina, tak jak chce tego Bóg, złożona z kobiety i mężczyzny dla dobra małżonków i wychowania ich dzieci, jest zdeformowana przez potężne lobby i sprzeczne projekty ideologiczne - powiedział Franciszek we wrześniu 2015 roku.

 

Z drugiej strony w swojej adhortacji "Amoris Laetitia" podkreślił, że "każda osoba, niezależnie od swojej skłonności seksualnej, musi być szanowana w swej godności i przyjęta z szacunkiem, z troską, by uniknąć «jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji», a zwłaszcza wszelkich form agresji i przemocy. W odniesieniu do rodzin, należy natomiast zapewnić im pełne szacunku towarzyszenie, aby osoby o skłonności homoseksualnej miały konieczną pomoc w zrozumieniu i pełnej realizacji woli Bożej w ich życiu" (p. 250).

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.73

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Andrzej 11:36:13 | 2017-08-09
Czy zgoda arcybiskupa Kurytyby, abp. José Antonio Peruzzo na chrzest trojga dzieci adoptowanych przez parę homoseksualną z Brazylii oznacza, że ksiądz arcybiskup jest przekonany, że dzieci będą wychowywane zgodnie z chrześcijańskim porządkiem wartości?

Oceń 60 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 09:54:32 | 2017-08-09
Żeby to było pierwszy raz...
Czekam więc z utęsknieniem na zrobienie porządku z brazylijskim biskupem,który z pewnością ów sodomicki związek akceptował.
Jeśli nie, całe to żałosne tłumaczenie nie jest warte funta kłaków 

Oceń 72 17 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 05:39:12 | 2017-08-09
Ups...

Oceń 24 12 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?