Franciszek: przemienienie na górze Tabor zaprasza na spotkanie z Jezusem, aby służyć braciom

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Spotkanie z Jezusem nie jest celem samym w sobie, ale ma prowadzić do autentycznego nawrócenia i stania się na co dzień świadkiem miłości Boga dla wszystkich, a zwłaszcza dla cierpiących, samotnych, doświadczających niesprawiedliwości i przemocy.

 

Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie. Nawiązując do obchodzonego dziś święta Przemienienia Pańskiego, papież zaznaczył, że zaprasza nas ono "na spotkanie z Jezusem, aby służyć braciom".

 

Oderwij się od rzeczy światowych

 

- Wstąpienie uczniów na górę Tabor prowadzi nas do refleksji nad znaczeniem oderwania się od rzeczy światowych, aby podjąć pielgrzymowanie ku temu, co w górze i aby kontemplować Jezusa - stwierdził Franciszek. Wyjaśnił, że chodzi "o przygotowanie do uważnego i modlitewnego słuchania Chrystusa", przez poszukiwanie "chwil zażyłości w modlitwie, które pozwalają na posłuszne i radosne przyjęcie słowa Bożego", a także "medytacji Ewangelii".

 

Przeczytaj całość przemówienia Franciszka >>

 

Zdaniem papieża, "okres letni jest opatrznościową chwilą, aby wzmóc nasze zaangażowanie w poszukiwanie Boga i w spotkanie z Panem", gdyż "uczniowie i studenci są wolni od obowiązków szkolnych i uczelnianych, a wiele rodzin udaje się na wakacje". - Ważne, aby w okresie odpoczynku i oderwania od codziennych obowiązków można było przywrócić siły ciała i ducha, pogłębiając pielgrzymowanie duchowe - wskazał Franciszek.

 

Bądź znakiem ożywiającej miłości

 

Wyjaśnił przy tym, że "coraz żywsze ponowne odkrycie Jezusa nie jest celem samym w sobie", ale prowadzi do "autentycznego nawrócenia", a także nieustannego dawania świadectwa "miłości jako prawa życia powszedniego". -

 

Przemienieni obecnością Chrystusa i żarem Jego słowa będziemy konkretnym znakiem ożywiającej miłości Boga dla wszystkich naszych braci, zwłaszcza tych, którzy cierpią, dla samotnych i opuszczonych, chorych oraz wielu mężczyzn i kobiet, którzy w różnych częściach świata są poniżani przez niesprawiedliwość, arogancję i przemoc - podkreślił papież.

 

Matce Bożej zawierzył "wakacje wszystkich, aby były pogodne i owocne, ale zwłaszcza lato tych osób, które nie mogą spędzić wakacji z powodu wieku, stanu zdrowia lub pracy, trudności ekonomicznych czy innych problemów, aby mimo wszystko były czasem odprężenia umilonym przez spotkania z przyjaciółmi i radosne chwile".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook