Papież opowiedział o swej miłości do piłki nożnej

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek udzielił wywiadu brazylijskiej sieci telewizyjnej Globo. Poinformowała o tym sama telewizja, zapowiadając, że rozmowa z Papieżem zostanie wyemitowana w najbliższą niedzielę wieczorem w ramach programu przygotowującego do wizyty Ojca Świętego w Brazylii.

 

Brazylijscy dziennikarze gościli w Watykanie w ubiegłą sobotę. Papież miał ich nawet zaprosić na wspólny obiad. Towarzyszył im również rabin Abraham Skorka z Buenos Aires, wraz z którym kard. Bergolio wydał wspólny książkowy wywiad. Papież był skromny i odprężony. Opowiedział nam o swej miłości do piłki nożnej - relacjonują dziennikarze.

W związku z obecnością rabina Skorki w wywiadzie podjęto temat pokoju na Bliskim Wschodzie i planów papieskiej podróży do Ziemi Świętej. Moja przyjaźń z rabinem pokazuje, że dialog i przyjaźń są możliwe - miał powiedzieć Franciszek w wywiadzie dla brazylijskiej telewizji.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mona 14:33:12 | 2013-07-16
Rabin Skorka ma wstawić się za księdzem Lemańskim (tak podał TVN). Pewnie już to zrobił. I tak dożyliśmy czasów, że probostwa obsadzają nam starsi bracia.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook