Na ten szczegół ubioru Melanii Trump warto zwrócić uwagę

(fot. PAP/EPA/ALESSANDRA TARANTINO / POOL)

Podczas spotkania z papieżem Franciszkiem Pierwsza Dama USA miała na sobie symboliczny fragment garderoby. Co chciała w ten sposób przekazać?

 

Zarówno żona (Melania), jak i córka (Ivanka) Donalda Trumpa podczas spotkania z papieżem ubrały czarne spódnice oraz chustki na głowę (tzw. mantylę). W ten sposob przede wszystkim dały do zrozumienia, że znają protokół dyplomatyczny. Zgodnie z nim kobiety na spotkanie z papieżem powinny ubrać się na czarno, zakrywając ręce oraz kolana i zarzucając na głowę nakrycie.

 

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

 

 

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

 

Komentatorzy wskazują na fakt, że w czasie swojej wizyty w Arabii Saudyjskiej, panie Trump nie zakrywały swoich włosów - mimo lokalnego obyczaju, by to robić. Podobnie podczas swoich podróży do Arabii Saudyjskiej zachowały się kanclerz Angela Merkel czy premier Wielkiej Brytanii, Theresa May.

 

Strój szejkini Kataru u papieża Franciszka [GALERIA] >>

 

Protokół dyplomatyczny jednak nie przewiduje takiej konieczności. Co więcej, Melania i Ivanka Trump zrobiły bardzo pozytywne wrażenie na saudyjskich gospodarzach, którzy podkreślali raczej fakt, że wybrały one bardzo skromne stroje podczas wizyty w tym konserwatywnym muzułmańskim kraju. Wielu autorów z Bliskiego Wschodu pisało także, że pałac króla Salmana i inne miejsca, w których panie wystąpiły publicznie, to nie meczet - być może, gdyby wstąpiły do muzułmańskiego miejsca modlitwy, to zdecydowałyby się, zgodnie z obyczajem, zakryć włosy.

 

(Fot. The White House via flickr.com)

 

Melania Trump występując w czarnym stroju przypominającą tradycyjną arabską abaję, zakrywając ramiona i nogi, wzbudziła zachwyt wśród konserwatywnych mieszkańców regionu. - Jest to taki ubiór, na który zdecydowałoby się wiele kobiet z Bliskiego Wschodu - pisze znana ekspertka i stylistka z Dubaju, Hafsa Lodi.

 

W podobnym tonie mówiło się o skromnej sukni córki prezydenta, Ivanki Trump, która pełni obecnie rolę doradczyni prezydenta USA.

 

(Fot. The White House via flickr.com)

 

Panie Trump nie tylko uszanowały lokalne obyczaje - pisze Hafsa Lodi - ale również podążyły za obecnymi w regionie trendami. Nie ma wątpliwości, że nawet ubiór Pierwszej Damy może mieć polityczne znaczenie. Być może ubiór Ivanki Trump i szacunek do protokołu nie wynikał jedynie z formalnych względów.

 

Pierwsza dama USA została wychowana w wierze katolickiej i jest imigrantką ze Słowenii. Podczas wizyty u papieża poprosiła, by Ojciec Święty pobłogosławił jej różaniec.

 

Wielu komentatorów wskazuje na fakt, że bardzo rzadko się zdarza, by podczas oficjalnych audiencji głów państw miały miejsce takie prośby.

 

(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO/HANDOUT)

 

Papież oczywiście prośbę spełnił.

 

Dlaczego księżna Monako była ubrana na biało u papieża? >>


Karol Wilczyński - redaktor DEON.pl. Wraz z żoną prowadzi bloga islamistablog.pl

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?