Franciszek o wątpliwościach ws. Medjugorie

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Franciszek pytany o objawienia w Medjugorje, które nie są uznane przez Watykan, przypomniał, że jego poprzednik Benedykt XVI powołał specjalną komisję do tej sprawy.

 

"Otrzymałem rezultaty jej prac, prowadzonych przez znakomitych teologów, biskupów i kardynałów. Sprawozdanie komisji jest bardzo, bardzo dobre. Były pewne wątpliwości w Kongregacji Nauki Wiary" - stwierdził papież. Ujawnił następnie, że na ten temat przedstawiono różne opinie, także przeciwne.

 

Należy odróżnić pierwsze objawienia od kolejnych

 

Ponadto papież dodał, że w relacji z prac komisji jest opinia, iż należy odróżnić pierwsze objawienia z Medjugorje (kiedy ich świadkowie byli jeszcze dziećmi) od drugich i to na tych pierwszych należy się skoncentrować, bo kolejne "wywołują wątpliwości".

 

Bp Peric: Maryja nie objawiła się w Medjugorie >>

 

"Ja osobiście jestem bardziej cyniczny. Wolę Matkę Bożą, która nie jest Madonną - kierowniczką urzędu telegraficznego, wysyłającą komunikaty każdego dnia. A te domniemane objawienia nie mają wiele wartości; mówię to przedstawiając moją osobistą opinię" - wyjaśnił Franciszek.

 

- Kto myśli, że Matka Boża mówi tak: "przyjdźcie, tego i tego dnia o takiej i takiej godzinie, przekażę wiadomość temu świadkowi"? Tak nie jest. Należy odróżnić pierwsze objawienia od drugich. - powiedział papież

 

Ludzie się tam nawracają i zmieniają życie

 

Zwrócił następnie uwagę na bardzo ważny jego zdaniem aspekt duchowy i duszpasterski Medjugorje, to znaczy fakt, iż ludzie tam się nawracają i zmieniają życie. "I nie dochodzi do tego za sprawą czarodziejskiej różdżki.

 

Tego faktu nie można zanegować. Teraz, aby temu się przyjrzeć, mianowałem zdolnego biskupa" - oświadczył Franciszek, odnosząc się do nominacji arcybiskupa Henryka Hosera, który został specjalnym wysłannikiem Watykanu do Medjugorje. Franciszek dodał, że polski hierarcha "ma doświadczenie, by zająć się częścią duszpasterską".

 

Abp Hoser o owocach Medjugorie >>

 

"Na koniec zostanie wydany komunikat" - zapowiedział papież, odnosząc się do misji abpa Hosera.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.12

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:26:10 | 2017-05-15
A u Zośki w garażu też się pojawia Maryja. Co tam się nie dzieje wtedy. Jasnosć taka,a może pomroczność jasna? Nikt tego nie wie.

Oceń 3 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 10:29:27 | 2017-05-15
Na wzgórzu objawień w Medjugorie rządzi Duch Święty - Duch Prawdy, który przenika wszystko i wszystkich. Kto się tam modli otrzyma wiele darów za pośrednictwem Maryi. Mnie tam Maryja w pełni doprowadziła do Jezusa.

Oceń 12 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 10:05:54 | 2017-05-15
Patriarcha Bizantyjskiego Kościoła Katolickiego Patriarchatu ogłosił anatemę na Rzymskiego Biskupa Franciszka Bergolio:
https://www.youtube.com/watch?v=uUUon4FN7ts

Oceń 3 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pola 16:46:45 | 2017-05-14
Matka Boża objawia się o umówionej porze, jednak w różnych miejscach. Ivanowi objawiła się kiedyś w samolocie. Z tego, co tu jest napisane wynika, że Papież nie zna dobrze tych objawień. To już nie pierwszy raz, kiedy pochopnie wydaje opinię, bez uprzedniego zapoznania się z sytuacją. Podobne, pochopne sądy wydawał o przyjmowaniu uchodźców. Później trochę zaczął się z tych swoich opinii wycofywać.

Oceń 6 48 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook