Gubernator Hiroszimy zaprosił papieża

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Gubernator japońskiej prefektury Hiroszima Hidehiko Yuzaki oficjalnie zaprosił Franciszka do swego miasta, aby w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec zbrojeń jądrowych.

 

Media japońskie podały 4 maja, że zdaniem polityka papież powinien zwrócić się do świata z orędziem pokoju z miasta, na które w sierpniu 1945 roku po raz pierwszy zrzucono bombę atomową. Według tychże informacji Yuzaki przedstawił swoją prośbę Ojcu Świętemu po audiencji ogólnej 3 bm. w Watykanie. Spotkał się potem także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, kardynałem Pietro Parolinem.


Gubernator podkreślił, że Hiroszima jest "symbolem odbudowy, nadziei i pokoju". Wizyta papieża ściągnęłaby na nią uwagę całego świata i stanowiłaby zachętę do zastanowienia się nad likwidacją broni jądrowej - powiedział Yuzaki po audiencji. Watykańskie Biuro Prasowe Watykan nic nie wspomniało o tym spotkaniu.

 

Franciszek, podobnie jak jego poprzednicy, wielokrotnie wzywał do powszechnej rezygnacji z broni jądrowej. Ostatnio uczynił to pod koniec marca br. w orędziu do Narodów Zjednoczonych. W lutym 1981 Hiroszimę odwiedził Jan Paweł II. W przemówieniu wygłoszonym przy miejscowym Pomniku Pokoju zaapelował do świata o likwidację całego arsenału atomowego.

 

O tym, że papież Franciszek mógłby odwiedzić Japonię w 2018, wspomniał niedawno Katsuyuki Kawai, specjalny doradca premiera tego kraju Shinzo Abe. W marcu br. odwiedził on Watykan i spotkał się tam z kard. Parolinem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 09:50:39 | 2017-05-05
Broń jądrowa dała nam półwieczny pokój.

Ukraina pozbyła sie za puste gwarancje broni nuklearnej i zapłaciła za to krwią.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook