Ukazał się tygodnik poświęcony życiu papieża

W portugalskich kioskach pojawiło się pierwsze wydanie tygodnika informującego o życiu papieża Franciszka.

 

Gazeta, zatytułowana “O meu Papa" (Mój Papież), liczy 64 strony, a jej nakład jest szacowany na 100 tys. egzemplarzy. Na pierwszych 30 stronach w każdym wydaniu opisywane są szczegółowo wydarzenia z życia Ojca Świętego z ostatniego tygodnia.

 

Papież zezwolił na Mszę w "starym rycie" >>

 

Kierownictwo wydawnictwa "Goody", do którego należy nowy tytuł zapowiedziało, że tygodnik skupi się na codzienności Franciszka, ale nie będzie kopiował wiadomości zawartych w istniejącym już piśmie o podobnym charakterze, które od 2014 r. ukazuje się we Włoszech pod nazwą “Il Mio Papa".

 

"Planujemy podnieść nakład nowego tygodnika w związku z wizytą papieża w Fatimie" - ujawniło wydawnictwo, informując, że pismo nie pojawiło się okazjonalnie na rynku, ale będzie wydawane również po pobycie papieża w Portugalii.

 

Papież umyje nogi więźniom >>

 

Wizyta Franciszka w Fatimie odbędzie się w dniach 12-13 maja i ograniczy się jedynie do udziału w modlitwach, posiłkach i do noclegu. Nie będzie ona miała rangi wizyty państwowej. Jego przylot i odlot nastąpi z bazy wojskowej Monte Real, znajdującej się w pobliżu sanktuarium.

 

Przewiduje się, że pobytowi papieża w Fatimie będzie towarzyszyć ponad milionowa rzesza wiernych. Ze względu na duże tłumy pielgrzymów w kilku miejscach tej portugalskiej miejscowości zamontowane zostaną telebimy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

10

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?