Watykan: powstała rada złożona tylko z kobiet

(fot. youtube.com / Rome Reports)

W przededniu Dnia Kobiet zaprezentowano w Watykanie "konsultę żeńską" pracującą przy Papieskiej Radzie Kultury, której przewodniczy kard. Gianfranco Ravasi. Zauważył on, że do niedawna żadna kobieta nie zajmowała kierowniczego stanowiska w Papieskiej Radzie Kultury. 

 

Dlatego nie było tam pełnego obrazu Pana Boga, ponieważ Bóg stworzył człowieka na swój obraz jako mężczyznę i kobietę. Teraz jest już na szczęście inaczej.

 

Kard. Ravasi dodał, że spodziewamy się, iż kobiety spojrzą swoim, im właściwym spojrzeniem, na wszystkie działania podejmowane przez dykasterię. Mogą pomóc na dwóch poziomach. Z jednej strony wnoszą kobiece doświadczenie pracy i bycia świeckimi w Kościele. A z drugiej strony chodzi o kobiecy styl, pozwalający pełniej opisać rzeczywistość świata i naszych czasów niż to robi techniczny, teologiczno-filozoficzny język eklezjalny.

 

 

 

 

 

Zostały powołane kobiety naukowcy, przemysłowcy, zaangażowane w politykę, artystki, dziennikarki, m.in. dwie zakonnice i dwie kobiety zatrudnione w Watykanie: dziennikarka Radia Watykańskiego Roberta Gisotti i Micol Forti odpowiedzialna za kolekcję sztuki współczesnej w Muzeach Watykańskich.

 

Pochodzą z różnych kultur, z różnych stron świata, a nawet z różnych religii. Jest tam np. kobieta teolożka muzułmańska Iranka Shahrazad Houshmand. Wśród tych 37 kobiet znalazły się także znana z kina i teatru aktorka Nancy Brilly oraz profesorka nauk politycznych na Angelicum w Rzymie Daniela Ropelato.
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.09

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Metanoia 09:37:12 | 2017-03-09
Obrazem Boga jest tylko Jezus. Podział na samca i samicę jest wewnętrznym podziałem Ewy koniecznym do peregrynacji gatunku w czasie. Ewa jest nieistnieniem. Proszę mi napisać co możemy powiedzieć o Adamie patrząc na ten kawałek, z którego została stworzona Ewa? Nic nie możemy powiedzieć. Czemu Bóg wybrał tak nieistotny element a nie np. oko, ucho, prawą dłoń?
Gdyż To objawienie ma nam powiedzieć, że Ewa ma Nic z Adama. Ewa jest pustką po Adamie tak jak Ciemność jest pustką po Światłości. To jest podział na kobietę i mężczyznę symetria podziału na swiatłość i ciemność. Tylko Adam otrzymał ducha Ojca!!! Ewa jest pusta gdyż jest cała ciemnością. Ewa to Prawo, macieżyństwo które nie jest miłością gdyż nie jest wolnością. Adam to miłość i wolność.
EWA=JHWH=Diabeł. Zostaliśmy przybranymi dziecmi Ojca. To czyimi dziećmi byliśmy zanim nas przybrał za swoje? Aby kogoś przybrać za swoje dziecko to najpierw ono musi czyjeś być. Mamy dwoje rodziców. Matka to Ewa - bezosobowa biologiczna siła. Program biologiczny pozostawiony na tej planecie w celu rozwoju gatunków i ich przemieszczania się w czasie. Ojciec dał nam Siebie, dał nam świadomość istnienia i tym samym odebrał nas Ewie z Raju. Raj istnieje wokół nas - to cały świat zwierząt, które nie dokonują refleksji nad bólem i śmiercią tj. nie doznają śmierci i cierpienia. Ewa ulega wężowi i przekazuje przez owoc Adamowi grzech. To objawienie brzmi: Ewa ulega DNA i przekazuje każdemu dziecku z duchem Ojca (Adamowi) siebie tj. zwierzęcy instynkt=popęd=grzech poprzez DNA. Ewa to pierwsza feministka - nie oddała nas Ojcu tylko zatrzymała dla siebie w macieżyństwie - stała się diabłem i jako JHWH podaje się za Boga. Ewa nie zrozumiała, że być Bogiem to ofiarować się a nie władać, ona chce władzy absolutnej! To Ewa namawiała Jezusa aby oddał jej pokłon. Aby wrócił do Raju, oddał Ojcu tożsamość i stał się częścią jej całości. Judaistyczny starotestametalny kolektywizm (plemię, naród, lud) to satanizm. Judaizm jest źródłem wszystkich totalitarnych ideologii. Jeżeli w każdej cywilizacji symbolem Boga był trójkąt równoboczny to jak odwrócę trójkąt to co otrzymam? Diabła, diabeł to Bóg odwrócony czyli symbol Izraela.

Oceń 12 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook