Niezwykła spowiedź Jana Pawła II

(fot. shutterstock.com / pixabay.com)

W wywiadzie udzielonym magazynowi "Scarp de'tenis" ("Tenisówki") papież Franciszek wspomniał niezwykłą historię spotkania Jana Pawła II z pewnym bezdomnym.

 

Bezdomnym Polak z Rzymu nie rozmawiał z nikim, nawet z wolontariuszami Caritasu, przynoszącymi mu jedzenie. Dopiero po długim czasie opowiedział im, że jest księdzem i był razem w seminarium z Janem Pawłem II.
 
"Dotarło to do Jana Pawła II, który słysząc jego imię potwierdził, że był z nim razem w seminarium, i postanowił się z nim spotkać. Padli sobie w ramiona po 40 latach i na koniec audiencji bezdomny poprosił papieża, by go wyspowiadał" - mówił Franciszek.
 
"Po spowiedzi kolega powiedział do papieża: «teraz twoja kolej». I kolega z seminarium wyspowiadał papieża" - relacjonował Franciszek. Zwrócił uwagę na to, że wszystko to miało miejsce dzięki wolontariuszowi, gorącemu posiłkowi i słowom pocieszenia. Bezdomny ksiądz - dodał - podniósł się, powrócił do normalnego życia i został kapelanem w szpitalu.
 
"Papież mu pomógł oczywiście, to jest cud, ale także przykład tego, że osoby bezdomne mają wielką godność" - oświadczył Franciszek.

 

Przeczytaj jak o pomocy bezdomnym mówił papież dla magazynu "Tenisówki" >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

62

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook