Wypowiedź Papieża o kobietach wywołała aplauz

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Aplauz uczestników papieskiej audiencji generalnej wywołały w środę w Watykanie słowa Franciszka o kobietach.

 

W katechezie na temat chrześcijańskiej nadziei Franciszek mówił 6 tys. wiernych o postaci Judyty ze Starego Testamentu, która zasłynęła odwagą podczas kampanii wojennej króla Nabuchodonozora w mieście Betulia w Judei.

 

- Moja opinia jest taka, że kobiety są odważniejsze od mężczyzn - powiedział papież.

 

Judyta "była kobietą pełną wiary i odwagi", "dała siłę swemu ludowi w śmiertelnym niebezpieczeństwie i poprowadziła go po drogach nadziei" - podkreślał papież.

 

Zwracając się do polskich pielgrzymów obecnych w Auli Pawła VI Franciszek powiedział: "Drodzy bracia i siostry, w życiowych doświadczeniach nie stawiajmy Bogu warunków. Pozwólmy, aby nadzieja przezwyciężyła nasze lęki".

 

- Ufność w Bogu polega na tym, że godzimy się, aby realizowały się Jego plany, wiedząc, że Jego zbawienie i Jego pomoc dotrą do nas, czasem w sposób odmienny od naszych oczekiwań. Słusznie prosimy Pana o życie, o zdrowie, o miłość i szczęście - mówił papież.

 

- Trzeba jednak zaufać, że Bóg może wzbudzić życie nawet ze śmierci, że można doświadczyć pokoju nawet w chorobie, że może istnieć pokój duszy nawet w samotności, a szczęście również we łzach - dodał.

 

W środę po południu Franciszek odprawi w bazylice Świętego Pawła za Murami nieszpory z okazji zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ich trakcie śpiewać będzie anglikański chór z Opactwa Westminster.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.63

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 13:34:15 | 2017-01-25
Rewelacja. 6 tys. słuchaczy, którzy w cześniej nigdy nie słyszali o Kobietach Spod Krzyża i Kobietach Przy Grobie z Ewangelii dowiedzieli się coś dla nich nowego przynajmniej z historii o Judycie.

Te zachodnie społeczeństwa żyją w społecznych okowach patriarchatu. Tak myślę. Trochę gender by im nie zaszkodził.
To nie żart.

My czasem się zżymamy ale nie kojarzymy po prostu faktu, że patriachalizm, homofobia itp jest na tzw. Zachodzie naprawde mocno ugruntowana. Genderowi misjonarzy stereotypowo myślą, że na Wschodzie to dopiero...
A my sie faktycznie róznimy. Nie zawsze "in minus"

Oceń 2 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook