Papież do francuskich polityków: pamiętajcie o imigrantach

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

W obecnym kontekście międzynarodowym, naznaczonym frustracją i lękami, zintensyfikowanymi przez zamachy i ślepą przemoc, które dotknęły wasz kraj, tym  ważniejsze jest poszukiwanie i rozwijanie dobra wspólnego oraz interesu ogółu". Tak mówił Papież na audiencji dla 260 polityków francuskich z regionu Rodan-Alpy. Zachęcił ich, aby na nowo odkryli sens polityki.


"Nie można zaprzeczyć, że naród francuski jest bogaty w możliwości, w różnorodność, które winny stać się przydatne, jednak pod warunkiem, że republikańskie wartości wolność, równość, braterstwo nie będą tylko deklarowane w sposób iluzoryczny, ale zostaną pogłębione i zrozumiane w relacji do ich prawdziwego fundamentu, który jest transcendentny" - powiedział Ojciec Święty.


Franciszek zachęcił także obecnych do podjęcia prawdziwej debaty na temat wartości i kierunków, które naprawdę są wspólne dla wszystkich. Chrześcijanie, we współpracy ze wszystkimi innymi, powinni włączyć się w ten dyskurs, aby przyczyniać się do wzrastania lepszego świata. W poszukiwaniu dobra wspólnego - podkreślił Ojciec Święty - nie może zabraknąć wsłuchiwania się w głos ludzi żyjących w trudnych warunkach, nie zapominając przy tym o migrantach, którzy uciekli ze swoich krajów z powodu wojny, nędzy czy przemocy. "W ten sposób, wykonując wasze służbowe obowiązki - kontynuował Papież - będziecie mogli uczestniczyć w budowaniu społeczeństwa sprawiedliwszego i bardziej ludzkiego, społeczeństwa otwartego i braterskiego".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 11:18:13 | 2016-12-01
Papież Franciszek znowu szokuje - porównał ISIS do apostołów i wezwał Europejki do rozmnażania się z islamistami
Ostatni wywiad prasowy, którego udzielił tak zwany papież Franciszek, pełen jest kolejnych szokujących twierdzeń tego jezuity zasiadającego na tronie św Piotra. Tym razem wyznał on francuskiej gazecie La Croix, że Europejki muszą się wiązać z islamskimi imigrantami aby wspomagać spadający przyrost naturalny.

Dodatkowo jezuita Bergoglio stwierdził, że co prawda rzeczywiście w definicji islam zakłada podbój za pomocą wojny, ale w podobnym stylu można interpretować Ewangelię św Mateusza,  gdzie jest napisane jak Jezus wysyła swoich uczniów aby nauczali inne narody i nauczali ich oraz konwertowali religijnie na drodze podboju. Tym samym porównał barbarzyńców z ISIS do apostołów, Jezusa.

Papież Franciszek jako modernista bratający się z masonami z UE dodał, że obawia się ruchów politycznych odwołujących się do chrześcijańskiej tożsamości. Uznał, że nie są one chętne do integracji z islamistami. Według argentyńskiego papieża rozwodnienie chrześcijańskiej Europy w islamie jest czymś koniecznym ze względu na hedonistyczne postawy prezentowane przez mieszkańców starego kontynentu. Papież uważa, że spadek liczby urodzin może zostać zatrzymany poprzez stosunki seksualne Europejek z napływającymi islamistami, co eufemistycznie nazywa "konieczną integracją".

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 11:16:09 | 2016-12-01
Jorge Mario Bergoglio, jako papież, pokonuje kolejne granice wypowiadając się w taki sposób, że katolicy są coraz bardziej zszokowani. Jeśli wkrótce nie dojdzie do zmiany na tronie w Stolicy Piotrowej, w Watykanie, można się spodziewać nawet schizmy. Ewidentne herezje wypowiadane przez obecnego papieża, powodują zagubienie wiernych.

Wcześniej papież Franciszek oświadczył, że popiera plany wprowadzenia rządu światowego, a całkiem niedawno przyjmował polityczne odznaczenie z rąk masonów z loży Grand Orient, reprezentujących quasi-państwową organizację znaną jako Unia Europejska. Jednocześnie żarliwie potępiał kandydata na prezydenta USA odmawiając mu miana chrześcijanina.

Katolicki przywódca znany jest jako wielki zwolennik judaizmu i islamu oraz całego zgniłego ekumenicznego pseudo-dialogu. Bardzo wspiera on dążenia obcych religii do ekspansji na świecie. Żydów zabronił nawet nawracać jako braci w wierze, a z islamistami każe się integrować nie zważając na nic, najlepiej tak, aby było potomstwo.

Można tylko mieć nadzieję, że ten fatalny papież nie będzie rządził wiecznie. Pojawiają się nawet pogłoski, że jeszcze w tym roku, na jesieni, może onogłosić swoją abdykację. Papież Franciszek wzbudza wielki entuzjazm u wszelkiej maści ateistów, lewicowców i wielką konsternację wśród tradycjonalistów postrzegających kościół jako wielowiekową ostoję. Lepiej, żeby to nie były tylko plotki, bo jeśli pontyfikat ten potrwa jeszcze kilka lat to z katolicyzmu nie będzie co zbierać.

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ewelinamar 10:58:23 | 2016-12-01
Papież Franciszek: “Integracja kultur jest konieczna”

W szokującym wywiadzie dla La Croix papież Franciszek porównał Jezusa Chrystusa do ISIS i powiedział, że muzułmańscy imigranci muszą rozmnażać się z Europejczykami, by przeciwdziałać “spadkowi przyrostu naturalnego” – podaje “wRealu24.pl”. Wcześniej przywódca Kościoła Katolickiego mówił, że państwa powinny być laickie, czyli bezwyznaniowe.
“Dzisiaj nie sądzę, że istnieje obawa wobec islamu jako takiego, ale ze strony ISIS, która po części wyszła z islamu i jej wojennych podbojów” – powiedział francuskiemu dziennikowi gazety La Croix Papież Franciszek.
“Prawdą jest, że idea podboju tkwi w duszy islamu, jednak możliwe jest aby tak samo interpretować cel Ewangelii Mateusza, gdzie Jezus wysyła swoich uczniów do wszystkich narodów, w odniesieniu do samej idei podboju” – dodał.
Ponadto Franciszek powiedział, że “obawia się wysłuchiwania o chrześcijańskich korzeniach Europy, ponieważ dla niego mają one “kolonialny” podtekst” oraz wezwał europejskie narody do “zintegrowania” muzułmańskich imigrantów na kontynencie.
“Integracja ta jest tym bardziej konieczna, ponieważ obecnie, w wyniku egoistycznego poszukiwania dobrobytu, Europa przeżywa poważny problem spadku liczby urodzeń”...............

http://newsweb.pl/2016/05/26/papiez-franciszek-znowu-szokuje-europejki-musza-rozmnazac-sie-z-muzulmanami-mowi-w-wywiadzie-dla-francuskiej-gazety/

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asyz 21:11:11 | 2016-11-30
Francuski rząd chce karać za ochronę życia!
http://www.fronda.pl/a/francuski-rzad-chce-karac-za-ochrone-zycia,82860.html

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asyz 20:56:05 | 2016-11-30
Papież do francuskich polityków: pamiętajcie o imigrantach
Ani słowa o Panu  Bogu!  Zabrakło dla niego miejsca we Francji?

Oceń 11 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?