Papież: religie muszą potępiać akty terroryzmu dokonywane w ich imię

(fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO)

Religie muszą potępiać akty terroryzmu i przemocy dokonywane w ich imię - powiedział w czwartek papież Franciszek podczas spotkania z 200 przedstawicielami chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, buddyzmu, hinduizmu zaangażowanymi w działalność dobroczynną.

 

W czasie audiencji w Watykanie z okazji Roku Świętego Franciszek podkreślił: "Niech zostaną potępione w jasny sposób niesprawiedliwe zachowania, które profanują imię Boga i zatruwają religijne poszukiwania człowieka".

 

Zaapelował o wspieranie "pokojowego dialogu między wierzącymi i rzeczywistej wolności religijnej".

 

Religie, wskazywał papież, muszą być orędownikami pokoju i jedności, by głosić "w przeciwieństwie do tych, którzy podsycają konflikty, podziały i zamknięcie, że dzisiaj jest czas braterstwa".

 

Dodał, że wyznawcy religii muszą być blisko tych, którzy wymagają opieki z powodu choroby, niepełnosprawności, ubóstwa, niesprawiedliwości, konfliktów i migracji.

 

 

“Niech więcej nie zdarzy się, by religie, z powodu zachowań niektórych swych zwolenników, przekazywały orędzie fałszywe, niezgodne z przesłaniem miłosierdzia" - wezwał Franciszek.

 

Odnotował: "Niestety nie ma dnia bez mówienia o przemocy, konfliktach, porwaniach, atakach terrorystycznych, ofiarach i zniszczeniu".

 

"To straszne, że aby usprawiedliwić takie barbarzyństwa, często przywoływano imię religii czy samego Boga"- stwierdził.

 

Mówiąc o potrzebie miłosierdzia zaznaczył: "W świecie tak wzburzonym i o tak słabej pamięci, który pędzi zostawiając wielu za sobą i nie zdając sobie sprawy z utraty oddechu i celu, potrzebujemy dzisiaj, jak tlenu, tej bezinteresownej miłości, odnawiającej życie".

 

"Człowiek pragnie miłosierdzia i to nie technologia może zaspokoić to pragnienie; szuka uczuć, które wykraczają poza chwilowe pocieszenie, bezpiecznego portu" - mówił papież. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?