Papież na kongresie "Nie wstydzę się Ewangelii"

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka/ Galazka.DEON.pl)

Nie wstydzę się Ewangelii - to temat katechezy, jaką Papież Franciszek głosił dziś wieczór swym diecezjanom. Wzorem swego poprzednika Ojciec Święty postanowił zainaugurować doroczny kongres rzymskiej diecezji, który odbywa się w Bazylice św. Jana na Lateranie.

 

Uczestniczą w nim przedstawiciele wszystkich parafii, w sumie ponad 15 tys. osób.

"Jest to doroczne spotkanie, które nawiązuje do doświadczenia z całego roku i staje się okazją do refleksji nad naszym programem duszpasterskim na najbliższe lata - powiedział Radiu Watykańskiemu papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej, kard. Agostino Vallini.

 

- W centrum tego programu znajduje się ewangelizacja w Rzymie. Ma to szczególne znaczenie teraz w czasie kryzysu. Albowiem im pełniejsze i bardziej wiarygodne jest życie chrześcijan, tym lepiej radzimy sobie również z problemami i kryzysem, dzięki mocy i cierpliwości, które daje nam Pan Bóg. Chodzi o to, by chrześcijanie w Rzymie potrafili zakasać rękawy i dzielić się z innymi, nosić ciężary innych".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~histeryk sztuki 21:27:24 | 2013-06-17
Wszystko ładnie pięknie, tylko dlaczego mowa jest o Janie na Lateranie, a na zdjęciu widać Bazylikę św. Pawła za Murami? Do poprawy.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook