Papież: diabeł używa dwóch broni, by niszczyć Kościół

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do modlitwy o jedność Kościoła w obliczu zasadzek diabła, który usiłuje podzielić chrześcijan u źródeł jedności czyli celebracji eucharystycznej zachęcił papież podczas homilii odprawionej we wrześniu 2016 roku podczas Mszy św. w kaplicy Domu Świętej Marty.

 

W swojej homilii Ojciec Święty odniósł się do pierwszego czytania dzisiejszej liturgii (1 Kor 11,17-26.33), w którym św. Paweł napomina Koryntian, aby Eucharystia była sakramentem miłości bratniej, a nie źródłem kłótni i podziałów.

 

Franciszek stwierdził, że diabeł ma dwie potężne bronie służące zniszczeniu Kościoła: podziały i pieniądze. Działo się tak od początku: powstawały podziały ideologiczne, teologiczne rozdzierające Kościół. Diabeł sieje zazdrości, ambicje, idee, chciwość - aby dzielić! Zadowolony jest ze zniszczenia. Papież porównał plotkowanie we wspólnotach do terroryzmu, jakby język rzucał bombę, powodującą trwałe zniszczenia.

 

Zauważył, że podziały we wspólnotach nie pozwalają, aby rozwijało się królestwo Boże, zniekształcają obraz Boga. Dodał, że diabeł w przypadku Koryntian doprowadza do podziałów u źródeł jedności czyli celebracji eucharystycznej. I to właśnie adresatom swego listu wyrzuca Apostoł: fakt, że podczas Eucharystii mają miejsce podziały między bogatymi a ubogimi.

 

"Proszę was, byście uczynili wszystko, co w waszej mocy, aby nie niszczyć Kościoła poprzez podziały, czy to ideologiczne, czy wypływające z chciwości i ambicji, czy też zazdrości. A przede wszystkim, byście się modlili i strzegli źródła, samego korzenia jedności Kościoła, który jest Ciałem Chrystusa; i którego ofiarę celebrujemy każdego dnia w Eucharystii" - zaapelował Ojciec Święty.

 

Nawiązując do podziałów wśród Koryntian, o których mówił św. Paweł, Franciszek podkreślił aktualność słów Apostoła, pomimo, że wypowiedziane zostały dwa tysiące lat temu.

 

"Św. Paweł może powiedzieć dzisiaj do nas wszystkich, do współczesnego Kościoła. «Bracia, nie pochwalam was za to, że schodzicie się razem nie na lepsze, ale ku gorszemu!». Chodzi o Kościół gromadzący się cały ku gorszemu, na podziały! Aby zanieczyścić Ciało Chrystusa w celebracji eucharystycznej! A sam Paweł mówi nam w innym fragmencie: «kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej»(1 Kor 11,27). Prośmy Pana o jedność Kościoła, aby nie było żadnych podziałów. A także jedność u korzeni Kościoła, którymi jest właśnie ofiara Chrystusa, sprawowana codziennie" - powiedział papież.

 

Na porannej Mszy św. obecny był także 94. letni abp Arturo Antonio Szymanski Ramírez, emerytowany arcybiskup San Luis Potosi w Meksyku. Na początku Eucharystii Franciszek przypomniał jego osobę oraz fakt, że był on uczestnikiem II Soboru Watykańskiego. Obecnie natomiast pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Ojciec Święty przyjął go na audiencji prywatnej 9 września.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.4

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (23)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:23:16 | 2016-09-13
AGNES

Agnes zrozum raz na zawsze proszę a wtedy zrozumiesz jakie niedorzeczności wypisujesz.

~AGNES 00:44:44 | 2016-09-13
Bardzo ładne kazanie o jedności wobec ofiary Chrystusa. Tylko jak ono się ma do zalecenia udzielania komunii osobom, które doprowadziły do rozkładu swoje małżeństwa i tę zgniliznę przynoszą ze sobą do stołu Pańskiego. Mamy to bez zmrużenia oka zaakceptować, bo papieżowi się wydaje, że miłosierdzie Pana Jezusa jest tak wielkie, że pozwoli kpić ze swojej zbawczej ofiary i podważać świętość sakramentów, które w niej mają swe źródło.  ''


''Tylko jak ono się ma do zalecenia udzielania komunii osobom, które doprowadziły do rozkładu swoje małżeństwa i tę zgniliznę ...............

Agnes PRZYJMOWAĆ CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA TO WYDAWAĆ PRZEZ SIEBIE OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO,  POJMIJ TO W KOŃCU

Oceń 14 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:22:04 | 2016-09-13
''Ani ciało, ani krew nie mogą wstąpić do Królestwa Bożego.
Zatem, jakie jest to, co nie wstąpi? To, co jest na nas.
Jakie zaś jest to, co wstąpi? To, co w nas należy do Jezusa i Jego Krwi.
Dlatego powiedział: „Ten, kto nie będzie spożywał Mojego Ciała i pił Mojej Krwi, nie będzie miał życia (prawdziwego) w sobie”.
Co jest Jego Ciałem? — Logos. A Jego Krwią — Duch Święty. Kto Je otrzymał, ten ma prawdziwy pokarm, napój i odzienie. Nie zgodzę się, jeśli ktoś będzie mówił, że To Ciało nie zmartwychwstanie.
Zatem ludzie się pogubili. Jeżeli mówisz, że Ciało nie zmartwychwstanie, to powiedz mi, abym mógł ciebie szanować za rozumność: więc co zmartwychwstanie?
Mów lepiej, że Duch jest tym Ciałem, a także Światło jest Tym Ciałem. I Logos — On też jest tym Ciałem. Zatem, wszystko, co wymieniłeś jest tym Ciałem. Należy zmartwychwstać właśnie w tym Ciele, gdyż wszystko jest w Nim.

11. Znaczenie, jakie się przywiązuje do rzeczy ziemskich, jest wielkim błędem. Odwracają bowiem one myśli od Tego, Kto jest niewzruszony ku temu, co jest przemijające. Wtedy nawet ten, kto słyszy o Bogu, nie postrzega (za tym słowem) tego, co jest Niewzruszone, lecz myśli o tym, co przemijające. Podobnie też w słowach „Ojciec”, „Syn”, „Duch Święty”, „Życie”, „Światłość”, „Zmartwychwstanie”, „Kościół” ludzie nie postrzegają tego, co jest Niewzruszone, lecz myślą o tym, co przemijające, chyba że (poprzez własne doświadczenie duchowe) już poznali to, co jest Niewzruszone. Ludzi świeckich słowa te tylko w błąd wprowadzają.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:21:27 | 2016-09-13
Aby Wam przybliżyć znaczenie słów: ''Co jest Jego Ciałem? — Logos. A Jego Krwią — Duch Święty. Kto Je otrzymał, ten ma prawdziwy pokarm, napój i odzienie.''

posłużę się obrazem działania programu np windows. Ciało programu składa się ze słów ( a słowo ciałem się stało) logos. Jest to moc która uruchamia wszelkie programy napisane właśnie pod windows ( duch).

W rzeczywistości jest to MOC  (program- to do wyobrażenia sobie ) OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA w którym za życia fizycznego ( w ciele) człowiek jak zanurza się w tej mocy - Duchu i wydaje jego owoce ( czyt GAL5) a po śmierci ciała dusza zaczyna żyć - funkcjonować WŁAŚNIE W TEJ MOCY-- CIELE DUCHOWYM PANA JEZUSA CHRYSTUSA.  I TO WŁAŚNIE CIAŁO NALEŻY PRZYJMOWAĆ A NIE FIZYCZNE.
A PRZYJMUJESZ JE ODWOŁUJĄC SIĘ DO DUCHA SW> A NIE DO POŻĄDLIWOŚCI CIAŁA-- MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA ( czyt GAL 5)


Przyjęcie przez pierwszych przedstawicieli KK możliwości przemiany chleba w CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST FAŁSZEM.
ŻADEN PAPIEŻ BISKUP KSIĄDZ ( CZŁOWIEK) NIE JEST W STANIE STWORZYĆ PRZEMIENIĆ CHLEB W CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.
Sami zobaczcie do jakich absurdów dochodzą księża i wierni KK próbując jakoś wytłumaczyć KIM JEST CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA.
Pan Jezus Chrystus wyraźnie WYTŁUMACZYŁ KIM CZYM jest Jego CIAŁO DUCHOWE , NIE FIZYCZNE,

To jest chleb, który z nieba zstąpił. Nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:20:31 | 2016-09-13
To jest chleb, który z nieba zstąpił. Nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali.

Czy trzeba być aż tak mądrym do zrozumienia tych słów?
Przecież jest napisane, że ten chleb z nieba zstąpił. Czy Ciało fizyczne zstąpiło z nieba ?
Nie.  Ciało fizyczne narodziło się na ziemi. Jak zatem przez myśl może komukolwiek przejść że należy jeść ciało fizyczne i pić krew Pana Jezusa Chrystusa.


A jaki CHLEB z nieba zstąpił?
Z nieba zstąpił Pan Jezus Chrystus, który był i jest w MOCY SWOJEGO OJCA :

10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:20:12 | 2016-09-13
Tym Ciałem , które masz spożywać jest CIAŁO DUCHOWE PANA JEZUSA CHRYSTUSA. To MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA – DUCH ŚWIĘTY PRAWDA.
Jak myślicie dlaczego Pan Jezus Chrystus powiedział, że musi odejść z tego świata aby przysłać Ducha Św. Prawdę ?:

7 Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was

Wyraźnie z tego wynika, że TYM CIAŁEM DUCHOWYM PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST MOC JEGO OJCA - DUCH ŚW. PRAWDA
A ponadto wszystko Pan Jezus Chrystus prosto wyjaśnił co to znaczy spożywać JEGO ciało i pić krew JEGO.

«Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».

Czy na Jego najukochańsze rany Pan Jezus Chrystus nie powiedział:

63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:19:48 | 2016-09-13
Powiedział i wyjaśnił, że tym CIAŁEM JEST DUCH ŚWIĘTY PRAWDA – MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA,  która została zesłana po odejściu ZBAWICIELA Z TEGO SWIATA.
Czy na ten temat apostoł Paweł nie zdarł sobie gardła mówiąc;

16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.

Człowiek, który pragnie być zbawiony MUSI STOSOWAĆ SIĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDA. W ten sposób człowiek będąc w DUCHU ŚW. Zaczyna się ODŻYWIAĆ MOCĄ OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Moc Ojca Pana Jezusa Chrystusa Duch Św. Prawda jest POKARMEM DLA DUSZY LUDZKIEJ. Człowiek spożywając GO wydaje OWOCE nie swoje lecz właśnie Ducha Św.

22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa


To samo dotyczy KRWI DUCHOWEJ , KTÓRA ZSTĄPIŁA Z NIEBA. Z tą róznicą , że ta MOC oczyszcza Duszę człowieka.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 10:19:19 | 2016-09-13
Spożywać CIAŁO Pana Jezusa Chrystusa i pić jego KREW   ZNACZY PRZYJĄĆ DUCHA ŚW. PRAWDĘ I STOSOWAĆ SIĘ DO NIEGO. ŻYĆ W NIM – DUCHU ŚWIĘTYM PRAWDZIE –MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

Dlatego więź z Panem Jezusem Chrystusem nie jest w tedy gdy spożywamy chleb ziemski, lecz JEST WTEDY GDY ZANURZENI JESTEŚMY W DUCHU ŚWIĘTYM PRAWDA, KTÓRY JEST WŁAŚNIE POŻYWIENIEM DLA DUSZY.

ŻADEN KSIĄDZ , BISKUP CZY PAPIEŻ NIE JEST WSTANIE STWORZYĆ  DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDĘ.

Tak jak ciało fizyczne potrzebuje chleba i wody ( inne), a silnik elektryczny prądu ( który jest pożywieniem dla silnika) tak dusza ludzka potrzebuje pokarmu duchowego. TYM POKARMEM JEST  MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA – DUCH ŚWIĘTY PRAWDA.

Tak jak każdy program (plik) potrzebuje systemu operacyjnego np. Windows w którym żyje i działa, tak człowiek (dusza) potrzebuje MOCY – POŻYWIENIA, którą jest MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA – DUCH ŚWIĘTY PRAWDA.

Oddajcie swoje życie Panu Jezusowi Chrystusowi, temu co za Was oddał SWOJE na krzyżu,  wtedy otrzymacie CIAŁO PANA JEZUSA  CHRYSTUSA – Ducha Św. Prawdę, KTÓRY STANIE SIĘ POKARMEM DLA WAS I WYDA PRZEZ WAS SWOJE OWOCE.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 08:27:02 | 2016-09-13
@ stos

Napisałeś:
''Jasiu, ta homilia była do ciebie , abyś jako heretyk powrócił do Jedności Kościoła Rzymskiego i mógł w pełni uczestniczyć w bezkrwawym uobecnieniu Ofiary Krzyżowej Naszego Pana, który na słowa konsekracji pojawia się na ołtarzu pod postaciami chlebai wina,nie zaś propagował kacerskie wymysły. ''
Heretykiem jesteś ty, a nawet należysz do tych co ap Paweł przeklął :
''
Prawdziwa Ewangelia

6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! ''

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 08:25:32 | 2016-09-13
Piszesz rzeczy całkowicie sprzeczne z Ewangelią Chrystusa. Pokaż jak to apostołowie przemieniali chleb w Ciało Pana Jezus Chrystusa.  Wykaż raz na zawsze 'stos'
Że też jakoś nie potrafisz raz na zawsze pokazać to co ci piszę. Dlaczego nie znajdziesz urywka z NT, który bezsprzecznie by mówił o tym jak to apostołowie przemieniali chleb w Ciało Pana Jezusa Chrystusa. Że też nie znajdziesz urywka świadczącego o tym jak to apostołowie odpuszczali innym grzechy.  Gdyby faktycznie Pan Jezus Chrystus przekazał taką MOC, TO BYŁABY TO JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH RZECZY OPISANYCH NIE TYLKO W DZIEJACH APOSTOLSKICH. Jak apostoł Piotr traktował sprawę spowiedzi. Oto on mówi do Szymona czarnoksiężnika: "Przetoż upamiętaj się, w tej złości swojej, i proś Boga, czyliby ci nie mógł być odpuszczony ten zamysł serca twego" (Dz.Ap.8,22).

On nie polecił mu uczynić spowiedzi przed kimś z ludzi. Czyżby apostoł Piotr zapomniał o swoim prawie przebaczania grzechów? . Czyż mając prawo do przebaczenia grzechów, apostołowie pozostawiliby wszystkich wiernych z nie przebaczonymi winami ?
Czyżby byli tak niemądrzy i poumierali w grzechach I DO TEGO OBCOWALI Z PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM

Przecież tam wtedy nikt nikomu się nie spowiadał nikt z apostołów nie odpuszczał grzechów !!! Czyżby o najważniejszej rzeczy ZAPOMNIELI? Czyżby NIE CHCIELI SKORZYSTAĆ ZE SŁÓW KOMU ODPUSCICIE...I KLUCZY ???

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MPJCH777 08:23:27 | 2016-09-13
Nie  . Apostołowie głosili i czynili tak jak im NAKAZAŁ PAN JEZUS CHRYSTUS.

A co nakazał im Pan Jezus Chrystus
Kazał im głosić dobrą nowinę Ewangelię ale TĄ PRAWDZIWĄ NIE ZMIENIONĄ KLUCZAMI I INNYMI
Ty jesteś już tak mocno pochłonięty kłamstwem, że nawet nie widzisz jakie idiotyzmy ty piszesz.
Ja nie raz miałem możliwość rozmowy( Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego) z dobrze wykształconymi ( teologami) duchownymi
którzy nie dość, że nie zaprzeczali ani jednemu słowu jakie tutaj piszę TO JESZCZE UZYSKIWAŁEM INFORMACJE jak ci zwykli księża mają unikać takich słów z NT, które bezpośrednio pokazują ich fałsz.
A TY COŚ NAPISAŁ CYTUJĘ:
''i mógł w pełni uczestniczyć w bezkrwawym uobecnieniu Ofiary Krzyżowej Naszego Pana, który na słowa konsekracji pojawia się na ołtarzu pod postaciami chlebai wina,....''

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?