Franciszek codziennie zaprasza 10 bezdomnych na pizzę

(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)

Wycieczka na plażę, a potem pizza to idealny pomysł na upalne dni w Rzymie. Papież Franciszek codziennie stwarza taką możliwość bezdomnym mieszkańcom miasta.

 

Arcybiskup Konrad Krajewski, który jest odpowiedzialny za papieskie organizacje charytatywne, poinformował, że watykański van codziennie zabiera 10 osób, żeby popływali na włoskim wybrzeżu 30 kilometrów od Rzymu. Dotychczas uczestniczyło w tej inicjatywie już 100 osób.

 

Arcybiskup jeździ vanem, a pasażerowie słuchają muzyki i śpiewają. Na plaży każdy gość dostaje strój kąpielowy i ręcznik. Później udają się na posiłek do lokalnej pizzerii. Wszystko wynikło z inicjatywy papieża Franciszka.

 

"Na pewno nie ocalimy świata poprzez takie inicjatywy, nie rozwiązujemy też w ten sposób problemu bezdomności w Rzymie, ale przypomnimy biednym o ich godności" - mówi arcybiskup Krajewski.

 

"Dla naszych braci w potrzebie, którzy przyzwyczaili się do życia w niepewności, to są momenty, które przypominają im, że mogą poczuć się normalnie, tak jak wszyscy."

 

Inne inicjatywy, które prowadzi arcybiskup Krajewski w imieniu papieża obejmują akademiki, salony fryzjerskie i prysznice dla tych, którzy są w potrzebie.

 

W zeszłym roku papież zaprosił grupę bezdomnych do Rzymu, do Kaplicy Sykstyńskiej. Jeszcze wcześniej zaprosił dwa tysiące bezdomnych i migrantów do cyrku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?