Papież już w papamobile, jedzie na Wawel

(fot. PAP / Radek Pietruszka)

Papież Franciszek w drodze z lotniska Balice na Zamek Królewski na Wawelu przesiadł się z zamkniętego samochodu do papamobile - specjalnego, w części przeszklonego pojazdu. Franciszek jedzie nim na Wawel, przemierzając ulice: Kościuszki, Zwierzyniecką, Straszewskiego i Podzamcze.

 
Papież wsiadł do papamobile w klasztorze sióstr Norbertanek na krakowskim Salwatorze. W kościele Norbertanek biją dzwony. Franciszek błogosławi i pozdrawia mieszkańców Krakowa i pielgrzymów, witających go na trasie przejazdu. Ludzie krzyczą "Franciszek", biją brawo.
 
W papamobile jedzie też m.in. metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Konwój prowadzą policjanci na motocyklach.
 
Przed klasztorem czekali na Franciszka przede wszystkim mieszkańcy Krakowa, pielgrzymi stali w dalszej części trasy. Machali papieskimi i biało-czerwonymi chorągiewkami, śpiewali.
 
Wśród witających Franciszka jest czteromiesięczny Jędruś i roczny Michałek. Rodzice specjalnie przywieźli ich ma krakowski Salwator, aby uczestniczyli w tym wydarzeniu. "Mieszkamy w Krakowie i pomyśleliśmy, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla naszego dziecka" - powiedziała PAP mama Jędrusia. Rodzice robili dzieciom pamiątkowe zdjęcia smartfonami.
 
Kilkanaście minut przed przyjazdem papieża, nad Salwatorem przeszła ulewa.
 
Na Wawel papież wjedzie przez bramę Bernardyńską. Oficjalna ceremonia powitania Franciszka w Polsce ma się rozpocząć o godz. 17.
 
Na dziedzińcu Zamku Królewskiego najpierw odbędzie się spotkanie z władzami państwowymi. Po tej ceremonii papież spotka się z prezydentem Dudą - ta prywatna rozmowa odbędzie się w Sali Pod Ptakami. W tym czasie na pierwszym piętrze wawelskiego zamku premier Szydło spotka się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem.
 
Po spotkaniu z przedstawicielami władz państwowych, Franciszek spotka się w katedrze na Wawelu z polskimi biskupami.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook