Papież odleciał z Rzymu do Krakowa

(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)

Papież Franciszek wyruszył w środę w podróż do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM). To piętnasta zagraniczna pielgrzymka od początku jego pontyfikatu i pierwsza wizyta w Polsce w jego życiu.

 
Samolot linii lotniczych Alitalia z papieżem, jego najbliższymi współpracownikami, świtą i ponad 70 dziennikarzami z całego świata, wśród których są wysłannicy polskich mediów, wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino.
 
To kolejna podróż Franciszka, której program jest bardzo napięty. W ciągu pięciu dni papież weźmie udział w uroczystościach ŚDM, zgodnie ze scenariuszem nakreślonym przez ich inicjatora Jana Pawła II przed 30 laty.
 
Złoży także wizyty w Częstochowie i na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Będzie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w sanktuarium świętego Jana Pawła II, w krakowskim szpitalu pediatrycznym, a jeszcze w środę, wkrótce po przylocie będzie na Wawelu.
 
W trakcie podróży papież wygłosi sześć przemówień, trzy homilie podczas mszy i raz rozważania przed modlitwą Anioł Pański.
 
Krakowskie Światowe Dni Młodzieży są pierwszymi wyznaczonymi przez Franciszka. Poprzedni zlot, w Rio de Janeiro w 2013 roku, papież "odziedziczył" po Benedykcie XVI, który wyznaczył jego czas i miejsce, ale pół roku przed ŚDM w Brazylii ustąpił z urzędu.
 
Urodzony w Argentynie papież Franciszek (Jorge Bergoglio) nie zna Polski, ale bardzo intensywnie i skrupulatnie przygotowywał się do tej podróży, o czym poinformował kilka dni wcześniej dziennikarzy rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Według jego słów Franciszek starannie czytał informacje na temat Polski.
 
Przemawiać będzie głównie po włosku, ale jedno z wystąpień ma wygłosić po hiszpańsku - zapowiedziano. Jeśli papież zdecyduje się odezwać się po polsku, to być może uczyni to w przemówieniu powitalnym, jak ma to w zwyczaju dodając kilka słów w języku odwiedzanego kraju.
 
Pojawiło się również pierwsze zdjęcie papieża z samolotu lecącego do Krakowa 
 
 

On his way With Mary #WYD

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika News.va (@newsva)

 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook