Franciszek apeluje o szacunek dla kobiet [WIDEO]

Zobacz najnowszy papieski wideo-apel. Tym razem papież porusza temat skandalicznego traktowania kobiet na całym świecie.

 

 

 

Intencja na maj: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.

 

Nawiązując do treści intencji, Ojciec Święty przyznał: "uczyniliśmy bardzo mało dla kobiet znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji, poniżanych, zepchniętych na margines, a nawet sprowadzonych do roli niewolnic".

 

Papież podkreślił konieczność potępienia przemocy seksualnej, której doświadczają kobiety oraz wezwał do usunięcia przeszkód uniemożliwiających ich "pełne włączenie w życie społeczne, polityczne i gospodarcze".

 

"Jeśli uważasz, że przesłanie to jest słuszne, przekaż je wraz ze mną. Jest to modlitwa o to, aby we wszystkich krajach świata kobiety były czczone i szanowane oraz aby doceniano ich niezastąpiony wkład społeczny" - zaapelował Franciszek.

 

Od wielu dziesięcioleci kolejni papieże przygotowują na każdy miesiąc dwie oddzielne intencje: ogólną i misyjną. W styczniu br. Franciszek po raz pierwszy wzbogacił treść intencji ogólnej krótkim przesłaniem wideo, które w sposób widzialny miało ją ilustrować. Odtąd co miesiąc pojawiają się kolejne krótkie filmiki-orędzia Ojca Świętego, nawiązujące do tekstu bieżącej intencji ogólnej.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.46

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lettertokenzo 08:00:32 | 2016-05-05
Agamemnon.... trzeba bardzo duzo zlej woli zeby tam pomyslec i napisac. Papiez Franciszek przywraca moja wiare w kosciol katolicki, swoim postepowaniem daje przyklad, nakazuje wrecz swiatu zmiane stosunku do blizniego swego a do kobiet w szczegolnosci. Ojciec Grzegorz na vlogu pieknie pisal o roli Matki Bozej i o sile jaka my, kobiety, winnysmy brac z niej. Mozna potepiac w czambul caly kk, mozna nawet nie wierzyc w Boga ale nalezy byc czlowiekiem zwlaszcza w czasach w jakich zyjemy. Amen chlopie.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 01:42:21 | 2016-05-05
Człowiek, który podtrzymuje ideologię manichejską zakorzenioną
w Kościele katolickim nie posiada moralnego prawa domagać się szacunku dla kobiet, skoro sam nie potrafi  okazać takiego szacunku.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 16:22:42 | 2016-05-04
Chyba wam się filmik pomylił panowie redaktorzy ...

Oceń 7 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook