Dramatyczny apel papieża Franciszka

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

O uwolnienie biskupów, kapłanów, zakonników, katolickich i prawosławnych, uprowadzonych dawno temu w Syrii, zaapelował papież Franciszek w krótkim rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Regina caeli".

 

Odmówił ją z uczestniczkami Mszy św., jaką odprawił na placu św. Piotra w ramach Jubileuszu Dziewcząt i Chłopców.

 

Oto polskie tłumaczenie papieskich słów:


Na zakończenie tej uroczystości jubileuszowej moje myśli kierują się w szczególności do was, drodzy chłopcy i dziewczęta. Przybyliście z Włoch oraz z całego świata, aby przeżyć chwile wiary i braterskiej wspólnoty. Dziękuję za wasze radosne i głośne świadectwo. Odważnie idźcie naprzód!

 

Wczoraj w Burgos w Hiszpanii zostali beatyfikowani ksiądz Valentín Palencia Marquina i czterech jego towarzyszy męczenników zabitych za wiarę w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Uwielbiajmy Pana za tych Jego odważnych świadków i za ich wstawiennictwem błagajmy Go o uwolnienie świata od wszelkiej przemocy.

 

Stale jest we mnie żywy niepokój o braci biskupów, kapłanów, zakonników, katolickich i prawosławnych, uprowadzonych dawno temu w Syrii. Niech Bóg miłosierny poruszy serca porywaczy i udzieli jak najrychlej tym naszym braciom wyzwolenia oraz możliwości powrotu do swoich wspólnot. Zachęcam was wszystkich do modlitwy w tej intencji, nie zapominając o innych uprowadzonych na całym świecie.

 

Powierzmy wszystkie nasze dążenia i nadzieje wstawiennictwu Maryi, Matki Miłosierdzia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook