Papież: to jest znak wyróżniający chrześcijan

L'Osservatore Romano
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Zaopiekowanie się innymi, "niezależnie od ich pochodzenia i okoliczności", to nie tylko "znak wyróżniający chrześcijan", ale "uniwersalne wezwanie zakorzenione w naszym wspólnym człowieczeństwie".

 

Przypomniał o tym Franciszek przedstawicielom Harvard World Model United Nations, których przyjął na audiencji w czwartek 17 marca rano w Auli Pawła VI.

 

Podkreślając znaczenie inicjatywy - która zgromadziła w Rzymie ponad 2 tys. studentów, pochodzących ze 110 krajów świata, aby omówić scenariusze geopolityczne, kryzysy ekonomiczne, zmiany klimatyczne, problemy dotyczące środowiska i różnego rodzaju wyzwania - Papież zachęcił młodzież, aby słuchała głosu "najsłabszych i zepchniętych na margines", którym powinny służyć Narody Zjednoczone i poszczególne kraje do nich należące.


Franciszek nawiązał w szczególności do dramatycznej sytuacji "tych, którzy są dotknięci przez najpoważniejsze problemy dzisiejszego świata, przez przemoc i nietolerancję" i "stali się uchodźcami, tragicznie zmuszonymi do opuszczenia swoich domów". Na nich - zapewnił - jest skierowana uwaga Kościoła, zaangażowanego w "zaspokajanie potrzeb ubogich i uchodźców, we wspieranie rodzin i wspólnot i ochronę niezbywalnej godności i praw każdego członka rodziny ludzkiej".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.08

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Kamila 16:56:47 | 2016-03-17
Czy Miłosz Skrodzki to jakiś automat, składający słowa w zdania? Bo sensu w nich nie widzę

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook