Papież zdradził, jak się modli i kto jest jego ulubionym świętym

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Z papieżem Franciszkiem spotkała się piętnastka dzieci w wieku od ośmiu do trzynastu lat ze szkół jezuickich z całego świata. Ta audiencja miała związek z książką o pytaniach dzieci do Franciszka i jego odpowiedziach.

 

Usłyszeliśmy tam m.in. pytanie małego Faitha z Singapuru, który zapytał o ulubionych świętych papieża. W odpowiedzi padło: "Mam wielu świętych przyjaciół i nie wiem, który najbardziej mi się podoba. Jednakże czuję się przyjacielem Tereski od Jezusa, św. Ignacego i św. Franciszka. Podobają mi się z różnych powodów. Ci jednak są najbliżej mojego serca".

 

Inne pytanie zadał najstarszy chłopczyk, Yfan z Chin. Chciał wiedzieć, ile razy dziennie papież się modli i jak to robi. Papież opowiedział o swoim nabożeństwie do Madonny z Sheshan i o modlitwie za Chińczyków.

 

Opisał także swoją codzienną modlitwę: "Modlę się rano po obudzeniu, biorąc do rąk książkę do modlitwy, którą używają wszyscy księża, brewiarz. Potem celebruję mszę św. i odmawiam różaniec. Radzę wam, byście zawsze przy sobie mieli różaniec. Ja go zawsze mam w kieszeni. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu. To są te stałe momenty modlitwy. Ale lubię też modlić się za osoby, które spotykam. Pokazuję wam różaniec i każdemu z was podaruję jeden, lecz w kieszeni mam również zapisane stacje drogi krzyżowej. I kiedy widzę, co Jezus wycierpiał dla mnie, dla każdego z nas, z miłości, to czyni mnie lepszym".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?