Nagranie spotkania Papieża z DiCaprio

Franciszek spotkał się wczoraj ze znanym aktorem. Na opublikowanym niedawno nagraniu możemy wysłuchać ich rozmowy. Zobacz, co DiCaprio podarował Franciszkowi i jak pożegnał się z nim słowami "God bless you".

 

Podczas prywatnego spotkania popularny hollywoodzki aktor przekazał papieżowi czek z sumą przeznaczoną na cele dobroczynne; jej wysokości nie ujawniono.

 

Przypomina się, że 41-letni aktor zaangażowany jest w działalność na rzecz obrony środowiska, szczególnie bliską papieżowi Franciszkowi, który poświęcił jej swą encyklikę "Laudato si’".

 

W 1998 roku amerykański aktor założył fundację wspierającą organizacje i inicjatywy ekologiczne. W zeszłym roku przemawiał na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku jako mianowany przez Organizację Posłaniec Pokoju.

 

Agencja Ansa poinformowała, że po wejściu do papieskiej biblioteki DiCaprio pocałował Franciszka w rękę, a następnie po włosku podziękował mu za to, że zgodził się przyjąć go na audiencji. Podarował papieżowi album z reprodukcjami dzieł Hieronima Boscha. Wyjaśnił mu, że jako dziecko miał nad swoim łóżkiem zawieszoną przez jego ojca reprodukcję obrazu malarza, przedstawiającego Ziemię, która od zawsze była dla niego inspiracją.

 

Aktor wręczył papieżowi czek od swej fundacji ekologicznej. Otrzymał zaś od Franciszka kopie jego encykliki "Laudato si'".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych
Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook