Franciszek o możliwości zbawienia dla każdego

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Droga nawrócenia przejawia się w konkretnych zobowiązaniach do sprawiedliwości i solidarności. Jest to droga "czynnej miłości bliźniego". Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

 

Podkreślił, że "żadna kategoria osób nie jest wykluczona z przemierzania drogi nawrócenia, aby zyskać zbawienie".

 

- Bóg nie zamyka nikomu możliwości zbawienia. Gorąco pragnie On okazać miłosierdzie wszystkim i każdego powitać w serdecznym uścisku pojednania i przebaczenia - zapewnił Franciszek.

 

Wskazał, że nawrócenie oznacza zmianę kierunku marszu i podjęcie drogi "sprawiedliwości, solidarności i wstrzemięźliwości: są to niezbędne wartości egzystencji w pełni ludzkiej i autentycznie chrześcijańskiej".

 

Przyznał, że dzisiejszy świat "jest udręczony wieloma problemami, przyszłość zagrożona jest przez wiele niewiadomych i obaw". - A jednak chrześcijanin jest osobą radosną, a jego radość nie jest czymś powierzchownym i ulotnym, ale głębokim i stałym, ponieważ jest darem Pana, który wypełnia życie. Nasza radość wypływa z pewności, że Pan jest blisko - powiedział papież.

 

Prosił Maryję, by pomogła nam "umocnić naszą wiarę, abyśmy umieli przyjąć Boga radości, który zawsze chce mieszkać pośród swoich dzieci" i by nauczyła nas "dzielić łzy płaczących, abyśmy mogli dzielić się także uśmiechem".

 

Przeczytaj pełny tekst papieskiego rozważania.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:48:43 | 2015-12-13
chrześcijanin jest osobą radosną, a jego radość nie jest czymś powierzchownym i ulotnym, ale głębokim i stałym, ponieważ jest darem Pana, który wypełnia życie. Nasza radość wypływa z pewności, że Pan jest blisko - powiedział papież.

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Oceń 3 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?