Kanclerz Merkel na audiencji w Watykanie

Radio Watykańskie

Sytuacja społeczno-polityczna, gospodarcza i religijna w Europie i na świecie, obrona praw człowieka, prześladowania chrześcijan, kwestia wolności religijnej i krzewienie pokoju - to główne tematy poruszone podczas watykańskich rozmów kanclerz Niemiec, Angeli Merkel.

 

Szefowa niemieckiego rządu została przyjęta przez papieża Franciszka, a następnie spotkała się z sekretarzem ds. Relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp. Dominique Mambertim.

 

Watykański Sekretarz Stanu kard. Tarcisio Bertone jest dziś w Santiago de Compostela, aby udzielić sakry biskupiej nowemu sekretarzowi Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, abp. José Rodríguezowi Carballo OFM.


Jak informuje komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, podczas serdecznych rozmów przypomniano długie dzieje relacji wzajemnych. Poruszono też kwestie będące przedmiotem zainteresowania obydwu stron: sytuację społeczno-polityczną, gospodarczą i religijną w Europie i na świecie. Mówiono szczególnie o obronie praw człowieka, prześladowaniach chrześcijan, wolności religijnej i współpracy międzynarodowej na rzecz krzewienia pokoju.

 

Wymieniono również poglądy na temat Europy jako wspólnoty wartości i jej odpowiedzialności w świecie. Wyrażono życzenie, aby wszystkie elementy składowe cywilne i religijne zaangażowały się na rzecz rozwoju w oparciu o godność osoby ludzkiej, inspirowanego zasadami pomocniczości i solidarności.

 

 

Więcej »

Zdaniem autora niedawno opublikowanej biografii Angeli Merkel, Volkera Resinga, obecna kanclerz jest żywo zainteresowana globalnym spojrzeniem papieża Franciszka na Europę, a także kwestiami religijnymi i z tego względu dzisiejsza wizyta nie ma jedynie charakteru protokolarnego, nie jest składana jedynie z obowiązku.

 

Religijność Angeli Merkel jest dość wstrzemięźliwa. Stąd obrona wartości wydaje się być wspólna zarówno dla pani kanclerz jak i papieża Franciszka. Także szefowa niemieckiego rządu dostrzega letarg, w jakim znajduje się Europa i spotykając się z przedstawicielami Kościołów wskazuje, aby nie zniechęcali się sekularyzacją, dążyli natomiast do duchowego odrodzenia mieszkańców naszego kontynentu.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dc 16:09:57 | 2013-05-18
te natankowiec....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wierny 14:38:08 | 2013-05-18
Jeszcze cztery lata a Polska będzie graniczyć z Hiszpanią na zachodzie lub z tym co po niej może zostać w wyniku referendum. Za 4 do 7-miu lat Niemiec nie będzie tak jak i Rosji więc na wschodzie przed Polską staną ogromne połacie do zamieszkania - aż do Oceanu Spokojnego i Chin o ile będą. Dlatego Polska powinna mieć dużo obywateli, aby mogli w miarę szybko zasiedlić te tereny. Czasu jest mało. Najważniejsze, aby intronizując Chrystusa na Króla Polski przetrwać kary z Medjugorie oraz zapowiadane w innych objawieniach. Jeśli ludzkość ma być zdziesiątkowana a Polska będzie mieć z 25 mln mieszkańców (po katakliźmie) to szybko się odrodzi i stanie się najpotężniejszym Państwem na świecie na długi czas o ile będzie trwać przy Bogu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook