Papież do misjonarzy: patrzcie oczyma Jezusa

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Obyśmy zawsze pamiętali, że nie możemy pokazać innym tego, czego sami nie widzieliśmy" - te słowa te czytamy w papieskim przesłaniu do uczestników IV Krajowego Spotkania Grup Misyjnych, które zakończyło się wczoraj Mszą z rozesłaniem misjonarzy na stadionie Quimsa w Santiago del Estero w Argentynie.

 

Trzeba "zobaczyć tego Jezusa, który stał się mały, by dotrzeć do naszej słabości; przyjął nasze śmiertelne ciało, by dać mu swą nieśmiertelność; wychodzi nam codziennie na spotkanie, by podać nam przyjazną dłoń w trudnościach" - pisze Franciszek do argentyńskich misjonarzy. Zachęca ich: "Nigdy nie zapominajcie swego pierwszego spotkania z Jezusem, radości, z jaką po raz pierwszy o Nim usłyszeliście, może od rodziców, dziadków, katechetów czy nauczycieli. Nie ustawajcie w modlitwie jedni za drugich, by wspierać się nią nawzajem. A wtedy zobaczycie, jak przez was, mimo waszej słabości, Jezus dokona cudów wobec wszystkich ludów". Papież zaleca, by uczyć się od Jezusa patrzeć na ludzi tak jak On, "spojrzeniem pełnym czułości, zrozumienia i miłosierdzia". Wtedy zobaczymy Jego rany na ciele tych, którzy potrzebują pomocy. "Kiedy widzimy Jezusa w drugim człowieku, serce oczyszcza się i wyzwala od egoizmu" - podkreśla Ojciec Święty.

 

W Spotkaniu Grup Misyjnych w Santiago del Estero wzięło udział od 10 do 12 października ponad 3 tys. uczestników z sześćdziesięciu argentyńskich diecezji. Odbyło się ono pod hasłem: "Misja stylem życia". Takie krajowe spotkania odbywają się w Argentynie od 1990 r. Są m.in. okazją do wysłuchania świadectw misjonarzy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook