Papież o pielgrzymce do Ameryki Południowej

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

O dobre owoce swej ubiegłotygodniowej podróży do Ameryki Południowej modlił się papież Franciszek w swych rozważaniach przed Aniołem Pańskim. Wcześniej jednak wspomniał o trzech działaniach Pana Jezusa jako Dobrego Pasterza wobec ludzi: patrzeniu, współczuciu i nauczaniu, z których rodzi się Jego pragnienie karmienia ludzi swym Słowem.

 

Oto polski tekst rozważań Ojca Świętego:

 

Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu zebranym na Placu św. Piotra błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił pielgrzymów z Rzymu, Włoch i zagranicy.

 

Ojciec Święty rozpoczął swe rozważania przypomnieniem czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii św. Marka o zabraniu przez Jezusa Jego uczniów w miejsce odosobnione, aby mogli nieco odpocząć. Ale tam także tłumy ludzi otaczają Go, a On spogląda na nich z miłością, współczuje im i naucza.

 

I te trzy czynności są - zdaniem papieża - "czasownikami pasterza", stanowiąc jakby istotę ziemskiej działalności Pana Jezusa. Z Jego spojrzenia i współczucia rodzi się Jego pragnienie nakarmienia wszystkich chlebem swego Słowa - podkreślił Franciszek.

 

Przypomniał następnie swą ubiegłotygodniową podróż deo Ekwadoru, Boliwii i Paragwaju. Podziękował władzom państwowym za okazane mu przyjęcie i współpracę, a biskupom, księżom, osobom konsekrowanym i wiernym - za ciepło, z jakim go przyjęto.

 

Zapewnił, że wraz z nimi wielbił Boga za cuda, jakie zdziałał w miejscowym ludzie Bożym oraz za ich wiarę, która ożywiała i ożywia ich życie i kulturę. Wielbili Go też za bogactwo i piękno, jakimi obdarzył ten kontynent.

Papież wspomniał również o problemach i wyzwaniach stojących przez całą Ameryką Łacińską, dodając, że Kościół angażuje się w pokonywanie tych trudności, głosząc jednocześnie Słowo Boże i spierając religijność mieszkańców tych ziem.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook