UNICEF wesprze papieski program oświatowy

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Ojciec Święty spotkał się z dyrektorem wykonawczym UNICEF Anthonym Lakem. Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci włączył się w projekt edukacyjny Scholas Occurrentes, zainicjowany przez obecnego papieża jeszcze w Buenos Aires. Jego celem jest szeroko pojęta współpraca placówek wychowawczych.


Podczas dzisiejszej wizyty w Watykanie Anthony Lake podpisał umowę o współpracy na okres pięciu lat. Jak podkreślono w komunikacie prasowym, celem tego partnerstwa ma być zapewnienie ubogiej młodzieży niezbędnych narzędzi, informacji i wiedzy.

 

W rozmowie z Radiem Watykańskim Lake podkreślił, że, dzięki pomocy UNICEF Schola Occurrentes będzie mogło korzystać z najnowszych technologii.

 

- W najbliższych miesiącach skoncentrujemy się na jak najskuteczniejszym wykorzystaniu technologii komputerowych, aby połączyć poszczególne jednostki w wirtualną sieć. Coś takiego byłoby niemożliwe jeszcze 10 lat temu. Widzimy zresztą i jest to naprawdę wspaniałe, że innowacje techniczne zostały rozwinięte nie tylko dla młodzieży, ale również przez samą młodzież. Dlatego Scholas Occurrentes z pomocą UNICEF-u pomoże połączyć w jedną wspólnotę innowacyjną młodzież z różnych części świata - powiedział Lake.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?