Bóg nas nieustannie miłuje bezinteresownie

(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

Bóg darzy nas miłością bezinteresowną i bezgraniczną, a potwierdzeniem tego jest fakt, że dał nam swego Syna Jednorodzonego - przypomniał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 15 marca w Watykanie.

 

Przyczytaj całą katechezę papieża >>>

 

Po odmówieniu modlitwy maryjnej papież udzielił zgromadzonym na Placu św. Piotra pielgrzymom z całego świata błogosławieństwa apostolskiego. Wyraził następnie wielki ból z powodu zamachów na dwa kościoły chrześcijańskie, do jakich doszło dzisiaj w Lahaurze w Pakistanie. Podkreślił, że chrześcijanie są prześladowani na świecie tylko dlatego, że są chrześcijanami.

 

Słuchając słów Jezusa do Nikodema: "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał", o których wspomina czytany dzisiaj fragment Ewangelii, kierujemy nasze spojrzenie na Jezusa Ukrzyżowanego i czujemy, że Bóg nas kocha, naprawdę i mocno - powiedział Ojciec Święty. Dodał, że stwierdzenie to streszcza całą Ewangelię, wiarę i teologię: Bóg nas miłuje miłością bezinteresowną i bezgraniczną.

 

Franciszek podkreślił, że ta darmowa miłość Boga wyróżnia się w ciągu wieków historii zbawienia: Pan wybiera swój lud nie dlatego, że na to zasługuje, ale dlatego, że jest on najmniejszy wśród wszystkich narodów. A gdy nadeszła "pełnia czasu", choć ludzie wielokrotnie złamali przymierze, Bóg zamiast ich porzucić, nawiązał z nimi nową więź w krwi Jezusa - więź nowego i wiecznego przymierza - więź, której nic nie może rozerwać - przypomniał papież.

 

Następnie odmówił z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra i przed telewizorami modlitwę Anioł Pański i udzielił im błogosławieństwa apostolskiego. Przechodząc z kolei do pozdrowień różnych grup pielgrzymich z Włoch i innych krajów wyraził najpierw wielki ból z powodu zamachów, do jakich doszło dzisiaj w pakistańskim Lahaurze na dwa kościoły chrześcijańskie. Z wyraźnym poruszeniem i bólem wspomniał o prześladowaniach chrześcijan na całym świecie wyłącznie z powodu ich wiary. Podkreślił przy tym, że dzieje się to wszystko na oczach świata, który próbuje ukryć te fakty.

 

 

 

Więcej»

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 13:49:26 | 2015-03-15
Miłość jest wyłącznie bezinteresowna.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook