Franciszek modli się za syryjskich chrześcijan

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Papież Franciszek modli się w czasie swych wielkopostnych rekolekcji za cierpiących chrześcijan. Śledzi jednocześnie napływające z Syrii informacje o kolejnej już ogromnej fali prześladowań. "Sytuacja staje się naprawdę jeszcze bardziej dramatyczna" - mówi abp Mario Zenari, który będąc nuncjuszem w tym kraju na bieżąco przekazuje informacje do Watykanu.

 

"Papież cały czas o nas pamięta; pamięta o trudnej sytuacji chrześcijan i wszystkich cierpiących tam ludzi. Na bieżąco jest informowany o tym, co się dzieje, i towarzyszy swą modlitwą doświadczanym Syryjczykom, w tym szczególnie chrześcijanom. Ostatnie wydarzenia napawają lękiem szczególnie grupy mniejszościowe, które są najbardziej zagrożone. Wszyscy jednak obawiają się tego, co może się stać na terenach kontrolowanych przez dżihadystów. Nie tylko chrześcijanie się boją, ale wszyscy mieszkańcy, dlatego też, jak tylko mogą, uciekają" - powiedział abp Zenari.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~yess 13:11:22 | 2015-02-27
Ojciec Święty Franciszek podjął nadzwyczajną decyzję w sprawie kardynała Tarcisio Bertonego. Włoski purpurat, choć skończył 80 lat, został powołany do Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
W Kurii Rzymskiej obowiązuje zasada, ustanowiona jeszcze przez Pawła VI, według której kardynałowie ustępują z kurialnych urzędów wraz z momentem ukończenia 80. roku życia.

Ojciec Święty Franciszek uczynił wyjątek od tej reguły względem włoskiego purpurata kard. Tarcisio Bertonego. Powołał go mianowicie do Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Kard. Bertone poinformował o tym osobiście w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu „Huffington Post”.

Włoski duchowny został kreowany kardynałem przez Jana Pawła II w 2003 roku. W 2005 roku Benedykt XVI uczynił go sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej. Pełnił tę funkcję do października 2013 roku.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook