Franciszek: trzeba usunąć przyczyny handlu ludźmi

(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

"Niech rządzący stanowczo dołożą starań aby usunąć przyczyny tej wstydliwej plagi, niegodnej cywilizowanego społeczeństwa" - zaapelował Franciszek przemawiając podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

 

Papież nawiązał do obchodzonego dzisiaj Dnia Modlitwy i Refleksji na rzecz Walki z Handlem Ludźmi.

 

Papież przypomniał, że dzisiaj w liturgiczne wspomnienie świętej Józefiny Bakhity, afrykańskiej zakonnicy, która jako dziecko przeżyła dramatyczne doświadczenie stania się ofiarą handlu ludźmi, międzynarodowe unie przełożonych generalnych: męskich i żeńskich zainicjowały Dzień Modlitwy i Refleksji na rzecz Walki z Handlem Ludźmi.

 

"Popieram tych, którzy są zaangażowani w pomoc mężczyznom, kobietom i dzieciom: zniewolonym, eksploatowanym, wykorzystanym jako narzędzia pracy czy przyjemności i często torturowanym czy okaleczanym" - zapewnił Franciszek i wezwał: "Niech rządzący stanowczo dołożą starań, aby usunąć przyczyny tej wstydliwej plagi, to prawda, jest to wstydliwa plaga, niegodna cywilizowanego społeczeństwa. Niech każdy z czuje się zaangażowany, by być głosem tych naszych braci i sióstr upokorzonych w ich godności".

 

Na zakończenie papież wraz ze zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówił modlitwę "Zdrowś Maryjo" za ofiary handlu ludźmi i ich rodziny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jan 17:27:03 | 2015-02-08
Ojciec Święty nawiązując do niedzielnej Ewangelii, podkreślał, że rzeczywistość uzdrawiania przez Chrystusa chorych zachęca nas do refleksji nad sensem i wartością choroby.  Do tej refleksji zachęca nas także Światowy Dzień Chorego, który będziemy obchodzić w najbliższą środę, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes. Papież pobłogosławił wszystkie inicjatywy przygotowane na ten dzień. Wezwał jednocześnie do modlitwy za ks. abp. Zygmunta Zimowskiego.

- W tym miejscu chciałbym wspomnieć przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, ks. abp. Zygmunta Zimowskiego, który będąc poważnie chory przebywa w Polsce. Zanieśmy modlitwę za niego, o jego wyzdrowienie, gdyż to on przygotował „Dzień Chorego”. A on w tym dniu towarzyszy nam w swoim cierpieniu. Módlmy się za ks. abp. Zimowskiego – mówił papież Franciszek.
CAŁOŚĆ ANIOŁ PAŃSKI NA ŻYWO TRANSMITOWANA PRZEZ TV TRWAM I RM I NADAL DO ZOBACZENIA NA ICH PORTALACH

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Daniela 15:35:37 | 2015-02-08
Dobrze, że papież o tym przypomniał. To arcyważna sprawa.

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?