Franciszek: Pamiętajcie o cierpiących!

(fot. EPA/Kim Hong-Ji)

Do otoczenia modlitwą chorych, ubogich i osoby, które nie mają godnej pracy, a zwłaszcza ofiar kwietniowej katastrofy promu Se-Wol i ich bliskich zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed "Anioł Pański".

 

W dniu święta narodowego Korei - 15 sierpnia 1945 roku zakończył się bowiem 35-letni okres kolonialnego panowania Japończyków nad Koreą modlił się, by Maryja czuwała nad tym narodem. Powierzył też Jej opiece uczestników Szóstego Azjatyckiego Dnia Młodzieży. Po raz drugi Franciszek przemawiał publicznie w języku angielskim.


Drodzy bracia i siostry,


Na zakończenie Mszy św. zwracamy się jeszcze raz do Matki Bożej, Królowej Nieba. Przynosimy do Niej wszystkie nasze radości, smutki i nadzieje.

 

Szczególnie powierzamy Jej wszystkich, którzy stracili życie podczas zatonięcia promu Se-Wol, a także tych, którzy w dalszym ciągu cierpią z powodu następstw tej wielkiej narodowej katastrofy. Niech Pan przyjmie zmarłych do swego pokoju, pocieszy tych, którzy ich opłakują, nadal wspiera tych, którzy tak wielkodusznie przyszli z pomocą swoim braciom i siostrom. Niech to tragiczne wydarzenie, które zjednoczyło wszystkich Koreańczyków w żałobie, umocni ich zaangażowanie we współpracę w duchu solidarności na rzecz dobra wspólnego.

 

Prosimy również Matkę Bożą, aby spojrzała z miłosierdziem na tych spośród nas, którzy cierpią, zwłaszcza chorych, ubogich i osoby, które nie mają godnej pracy.

 

Wreszcie, w tym dniu, kiedy Korea świętuje swoje wyzwolenie, prosimy Matkę Bożą, aby czuwała nad tym szlachetnym narodem i jego obywatelami. Powierzamy Jej opiece wszystkich ludzi młodych, którzy dołączyli do nas z całej Azji. Niech będą radosnymi zwiastunami jutrzenki świata pokoju, zgodnie z miłosiernym planem Boga!

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook