Papież zaprosił prezydentów na modlitwę

Papież zaprosił prezydentów Izraela i Palestyny na modlitwę o pokój w Watykanie. Swą nieoczekiwaną propozycję złożył w rozważaniu po modlitwie "Regina caeli" po koniec Mszy św. na placu Żłóbka w Betlejem.

 

- W miejscu, gdzie narodził się Książę Pokoju, pragnę wystosować zaproszenia do Pana Prezydenta Mahmuda Abbasa i do Pana Prezydenta Szimona Peresa do wzniesienia wraz ze mną modlitwy proszącej Boga o dar pokoju. Oferuję mój dom w Watykanie, aby gościł to modlitewne spotkanie - powiedział Ojciec Święty.

 

- Wszyscy pragniemy pokoju. Tylu ludzi buduje go każdego dnia małymi czynami, wielu cierpi i cierpliwie znosi zmęczenie tylu próbami jego zbudowania. I wszyscy - szczególnie ci, którzy są postawieni w służbie swych narodów - mamy obowiązek stać się narzędziami i budowniczymi pokoju, przede wszystkim przez modlitwę - wskazał Franciszek.

 

- Budowa pokoju jest trudna, ale życie bez pokoju jest męką. Wszyscy mężczyźni i kobiety tej ziemi i całego świata proszą nas o przedstawienie Bogu ich gorącego dążenia do pokoju - wskazał papież.

 

Prezydenci Izraela i Palestyny potwierdzili, że w czerwcu przyjadą do Watykanu, by spotkać się z papieżem Franciszkiem.

 

Przeczytaj pełny tekst rozważania >>

 

 

 

 

 

Więcej»

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook