Papież poparł kanadyjski "Marsz dla Życia"

Wczorajsze wydarzenie jest ściśle powiązane z obchodami Narodowego Tygodnia dla Życia i Rodziny, który Kościół kanadyjski będzie obchodził po raz drugi od 11 do 18 maja. Wpisuje się on w specjalny program duszpasterski "Budowanie kultury życia i rodziny w Kanadzie" ogłoszony przez episkopat w 2011 roku w związku z Rokiem Wiary. (fot. EPA/CLAUDIO PERI)

Ojciec Święty wyraził pełne poparcie dla wysiłków osób starających się, aby podstawowe prawo człowieka do życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci miało stosowną ochronę prawną.

 

Czytamy o tym w przesłaniu wystosowanym do uczestników kanadyjskiego "Marszu dla Życia", który odbył się wczoraj (8 maja) przed parlamentem w Ottawie.

 

Dokument w imieniu papieża podpisał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.


17- ty "Narodowy Marsz dla Życia" przed parlamentem w Ottawie zgromadził tysiące uczestników. Wzięli w nim m.in. udział arcybiskup kanadyjskiej stolicy, abp Terrence Prendergast, kard. Thomas Collins z Toronto oraz przewodniczący episkopatu, abp Paul- André Durocher. Papieskie przesłanie odczytał prymas Kanady, kard. Gérald Cyprien Lacroix. Ojciec Święty wyraził w nim także pragnienie, aby "Marsz dla Życia" odbywający się również w innych diecezjach Kanady rozbudził większe poszanowanie nienaruszalnego prawa do życia każdej osoby, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

 

Wczorajsze wydarzenie jest ściśle powiązane z obchodami Narodowego Tygodnia dla Życia i Rodziny, który Kościół kanadyjski będzie obchodził po raz drugi od 11 do 18 maja. Wpisuje się on w specjalny program duszpasterski "Budowanie kultury życia i rodziny w Kanadzie" ogłoszony przez episkopat w 2011 roku w związku z Rokiem Wiary.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?