"Cięta riposta" w stylu papieża Franciszka

W Watykanie doszło do bardzo ciekawej wymiany zdań między papieżem Franciszkiem a jednym z pielgrzymów. Cięta riposta w stylu Franciszka? Chyba można tak to określić.

 

>> Papież rozpoczął cykl katechez o darach Ducha Świętego


Sytuacja miała miejsce w trakcie środowej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie. Mężczyzna stojący w tłumie, krzyknął do papieża: "Franciszku, jesteś wyjątkowy!". Papież go usłyszał i od razu mu odpowiedział: "Ty też jesteś wyjątkowy. Nie ma nikogo takiego jak Ty. Nie ma drugiej osoby takiej jak Ty!".


Całe wydarzenie zarejestrowała kamera. Materiał został opublikowany przez agencję Catholic News Service. Zobaczcie sami:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (32)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Anakin 15:25:36 | 2016-04-12
Czytałem o tej ripoście rok temu. Coś zaczyna brakowac już "bezprecedensowych gestów" i "pierwszy raz w historii papiestwa". Za chwile Deon przerzuci się na Dalej Lamę. Bo przeciez nie będzie przynudzać: "Papież jak co roku odprawił Drogę Krzyżową".

A swoją drogą przypominam sobie jak JP II cierpiał, że nie mógł pod koniec życia TRADYCYJNIE jej odprawić a nie, że nie wymyślił nic bezprecedensowego na audiencje genralną.

Oceń 2 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kamil 18:18:20 | 2014-04-12
hahahaha padłem ale śmieszne 

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mster Art 15:29:55 | 2014-04-12
Dla tych co NIE rozumieją i myślą, że papież mówił do tego człowieka mając go na myśli. 

Ten człowiek, mówiąc: "jesteś wyjątkowy", między wierszami mówił też to co mówi świat, czyli: "jesteś wspaniałym, wyjątkowym papieżem, a twoi poprzednicy się do ciebie nie umywają". 

"Riposta" jest dobra, ponieważ papież powiedział: "każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy ma swoje zadanie. Moi poprzednicy są uważani za gorszych, bo zachowywali się inaczej, ale jakim prawem możecie oceniać ich postępowanie? Być może onie stokrotnie lepiej ode mnie wypełniali Wolę Ojca."

Oceń 4 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~LadyPunk 23:14:45 | 2014-04-11
Wielkie aj waj,gdzie ktoś tu widzi jakąś ciętą ripostę ... heh
Nie mam nic do papieża ale śmiać mi się chce jak ktoś robi halo z niczego :D

Oceń 11 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Hania 21:47:15 | 2014-04-11
Papież broni sie  przed próbą "ubóstwiania go". I słusznie. Jan Paweł II też cierpiał, jak za zycia kazali mu odsłaniać swoje pomniki. A riposta dobra, będąca przypomnieniem dość oczywistej prawdy, że każdy jest jedyny, oryginalny i niepowtarzalny

Oceń 22 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~adagio 18:55:36 | 2014-04-11
Mnie tam nie podniecają "cięte riposty" papieża Franciszka, ani czarne buty, i tym podobne nowinki, którymi fascynują się media.
Chcę widzieć w papieżu człowieka rozmodlonego, zjednoczonego z Chrystusem, wiodącego Kościół w dobrym kierunku... i jakoś mi tego brakuje. 
Brakuje mi tej głębi duchowej, która była widoczna u Jana Pawła II i Benedykta.

Oceń 13 34 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bajka 14:02:15 | 2014-04-11
@ Karo: rozumiem, że gdybyś Ty o tym decydował, Pan Jezus urodziłby się nie w zapadłej dziurze, poza granicami liczącego się, cywilizowanego świata, tylko od razu w Rzymie, najlepiej jako przybrany syn imperatora - żeby się liczył i żeby ktoś (kto?) chciał z Nim gadać? Czasy dla biednych i bogatych są zawsze takie same.

Oceń 11 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Karo. 13:42:39 | 2014-04-11
Nie zrozumieliśmy się jednak. To ,,przekonywanie do Kościoła czynami" to juz bardzo wytarty slogan. Dla mnie to wszystko jest jednak trochę sztuczne i na siłę. I co właściwie z tych wszystkich czynów wynika? To, ze miasteczko studenckie robi pokazy świetlne JPII z okazji śmierci papieza zamiast iść do kościoła, zeby się pomodlić? Co z tego, ze zachwycacie się Franciszkiem, skoro nikt nie ma pojęcia o tym, co mówi. Ciągle słychać tylko, ze- a to papiez opowiedział śmieszną historyjkę, a to zyczył udanego obiadu, a to wyściskał chorego, spowiadał się dwa tygodnie i inne sensacje. Cieszę się, ze obecny papiez skacze przed Kościołem, skoro Was to cieszy i tak bardzo nawraca cały świat. Martwi mnie jedynie to, ze jednak jako głowa państwa i Kościoła papiez liczy się coraz mniej. Królowa Brytyjska pozwala sobie wpadać spózniona na audiencję. Ekhm...
Dla mnie nauka Kościoła jest wazna, bo mówi o tym, w co wierzę. Tłumaczenie, ze encykliki ,,za trudne" i ,,nie dla prostego ludu" to strasznie głupie usprawiedliwianie siebie i swojego lenistwa. I powiem w tym miejscu- umiem czytać i będę czytać to, co papiez napisze. Jeśli oczywiście napisze...
Dobrotliwy Franciszek głosi Kościół ubogi- to było ok w średniowieczu, ale dziś z biednym nikt nie będzie rozmawiał. Mi zalezy, zeby mój Kościół był silny, zeby liczył się w świecie, jako Kościół Chrystusowy pod egidą Watykanu, a nie postrzegany jako ,,biedacy od Franciszka". Uwazam, ze zmartwychwstanie Jezusa jest jedyną i największą zachętą, zeby być w Kościele i ,,się nawracać". Jeśli dla kogoś to za mało i potrzebuje do tego ,,kremówek", to... good luck.

Oceń 9 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 13:16:48 | 2014-04-11
My tu gadu-gadu, "ja wolę to", "a ja wolę tamto" - a tymczasem kolejna encyklika na pewno wkrótce będzie i wszyscy powinni być zadowoleni. Poza niezadowolonymi z papieża z założenia.

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~madzixon 13:11:53 | 2014-04-11
@Karo - a czy nie bardziej liczą się czyny? Prości ludzie potrzebują prostych znaków, które daje właśnie papież Franciszek. Encykliki, publikacje - tak, są potrzebne. Ale czy Jan Paweł II przekonał ludzi do siebie encyklikami, czy właśnie wyjściem do ludzi, daniem im siebie? W dzisiejszych czasach Kościół nie może zamykać się za murami zakonów, kościołów, musi szerzyć wiarę wszelkimi sposobami. A papież Franciszek swoim nieszablonowym zachowaniem daje tego najlepszy przykład. Myślę, że swoimi czynami przekonał już do siebie i Kościoła więcej ludzi niż zdziałałby niejedną encykliką. :) 

Oceń 4 1 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook