Papież Franciszek: jedynie Jezus zbawia

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Górny/galazka.deon.pl)

Nie w magii, nie w tarotach, ale jedynie w imieniu Jezus jest zbawienie - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Uczestniczyli w niej pracownicy watykańskiej apteki, prowadzonej przez bonifratrów.

 

Odnosząc się do czytań liturgicznych piątku w Oktawie Wielkanocy, papież przypomniał, że jedynie w imię Jezusa jesteśmy zbawieni. Zauważył, że Piotr, który zaparł się Jezusa, teraz z odwagą, w więzieniu, daje swoje świadectwo przed przywódcami żydowskimi, wyjaśniając, że chromego uzdrowiła łaska dzięki wezwaniu Imienia Jezus. "To imię nas zbawia" - podkreślił Ojciec Święty. Jednocześnie dodał, że Piotr nie wypowiada tego imienia sam od siebie, ale "napełniony Duchem Świętym". "Faktycznie nie możemy wyznać Jezusa, nie możemy mówić o Jezusie, nic nie możemy powiedzieć o Jezusie bez Ducha Świętego. To Duch Święty nas pobudza do wyznawania Jezusa lub mówienia o Jezusie czy też pokładania ufności w Jezusie. Jezusie, który jest zawsze na drodze naszego życia" - powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty przytoczył pewną anegdotę: "W kurii w Buenos Aires od 30 lat pracuje skromny człowiek, ojciec ośmiorga dzieci. Zanim wyjdzie, pójdzie wykonywać powierzone mu obowiązki zawsze mówi «Jezu!». Zapytałem go kiedyś: «Dlaczego zawsze mówisz ‘Jezu’? ». Ten skromny człowiek odpowiedział «Kiedy mówię ‘Jezus’ czuję się silny, czuję, że mogę pracować, i wiem, że On jest ze mną, że mnie podtrzymuje». Papież podkreślił, że człowiek ten nie studiował teologii, ma tylko łaskę chrztu i moc Ducha Świętego. Dodał że świadectwo to przypomina nam, że na tym świecie, w którym jest tak wielu zbawców - zbawia jedynie imię Jezus. Ojciec Święty zauważył, że we współczesnym świecie wiele osób próbuje rozwiązać swoje problemy uciekając się do czarowników czy kart tarota. Ale tylko Jezus zbawia "i musimy o tym zaświadczyć! Tylko On jeden". Zaś Maryja zawsze prowadzi nas do Jezusa, jak to uczyniła w Kanie, gdy powiedziała: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". "Tak więc powierzmy się imieniu Jezus, wzywajmy imienia Jezusa, pozwalając aby pobudzał nas Duch Święty, aby ufnie modlić się w imię Jezusa" - powiedział dziś rano papież Franciszek.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~chromego uzdrowiła łaska 22:49:52 | 2013-05-10
chromego uzdrowiła łaska dzięki wezwaniu Imienia Jezus

"To imię nas zbawia" - podkreślił Ojciec Święty.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~TJG 00:00:20 | 2013-04-07
A co z buddystami natomiast? :) Wierzą w taką osobę jak J.Ch., ale uważają, że nie powinno się modlić do Boga, bo to... brak szacunku - dla siebie i dla Boga. Nie ma to jednak nic związanego z wiarą, bo wiara w to, co jest, owszem, wierzy się. I to bardzo mocno - obie religie mają na celu życie jako dobry człowiek i łaskę w postaci zbawienia duszy - w buddyzmie jest to wyższy stan świadomości, aka, samodoskonalenie się w swoim sumieniu i czynach, zaś w Chrześcjaństwie jest to wiara w Boga, który zbawi nas wszystkich, no i oczywiście także życie w swoim sumieniu i czynach, tych dobrych.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Beata 19:23:55 | 2013-04-05
Warto modlić się do Trójcy świetej...Bóg jest w 3 osobach...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rafi 19:15:00 | 2013-04-05
Nareszcie jakieś konkrety w tym Kościele...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ppp 16:49:26 | 2013-04-05
Duch Świety nas umacnia.
Dlatego warto modlic sie najpierw do Ducha Świetego, potem do Jezusa i do Boga Ojca:)

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook