Franciszek o cierpieniu Jana Pawła II

(fot. Eric Draper / Wikimedia Commons)

Do dobrego przygotowania duchowego na kanonizację i ożywienia dziedzictwa wiary, pozostawionego nam przez Jana Pawła II zachęcił Ojciec Święty Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Franciszek nawiązał do 9 rocznicy śmierci Papieża-Polaka.


Oto tekst pozdrowienia, które Ojciec Święty skierował do pielgrzymów polskich:

 

"Pozdrawiam serdecznie Polaków. Rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II, przypadająca dzisiaj kieruje naszą myśl do dnia jego kanonizacji, którą będziemy przeżywali na koniec tego miesiąca. Niech oczekiwanie na to wydarzenie będzie dla nas okazją do duchowego przygotowania się i ożywienia dziedzictwa wiary, jakie nam zostawił. Naśladując Chrystusa był on dla świata niezmordowanym głosicielem Bożego słowa, prawdy i dobra. Świadczył dobro nawet swoim cierpieniem. To było nauczanie jego życia, na które Lud Boży odpowiedział wielką miłością i czcią. Niech jego wstawiennictwo umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość. W dniach tego przygotowania niech was wspiera moje Apostolskie Błogosławieństwo".

 

Wcześniej papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

 

- W dzisiejszej katechezie Ojciec Święty przypomniał nam naukę Kościoła na temat sakramentu małżeństwa. Podkreślił, że Bóg, który stworzył człowieka na swoje podobieństwo z miłości, powołał go także do miłości. Dzięki łasce Chrystusa małżonkowie stanowiąc «jedno ciało» stają się żywą ikoną Boga, znakiem komunii, odblaskiem miłości Trójcy Świętej. Ukazują swoim życiem miłość jaką Chrystus obdarza swój Kościół.

 

Ponieważ życie małżonków przechodzi przez wiele prób, trudności i doświadczeń, dlatego Ojciec Święty zachęca ich dzisiaj do wspólnej rodzinnej modlitwy: na rozpoczęcie i zakończenie dnia, przed posiłkami, w trudnych chwilach i ważnych wydarzeniach życia. Zachęca, by odkryli głębię modlitwy różańcowej, a szczególnie znaczenie niedzielnej Eucharystii, z której mogą czerpać siły, by wytrwać w miłości, pomagać sobie i przebaczać. Również i my módlmy się za małżonków, zwłaszcza tych, którzy przeżywają trudności, wypraszając dla nich Bożą pomoc, wsparcie i miłosierdzie. Dziękujmy za małżeństwa, które świadectwem wiary i wzajemnej miłości ożywiają życie swoich rodzin, parafii, środowisk pracy".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook