Papież Franciszek przyjął prezydenta Nigerii

Radio Watykańskie

Papież Franciszek przyjął dziś na specjalnej audiencji prezydenta Republiki Federalnej Nigerii Ebele Jonathana Goodlucka. Następnie nigeryjski gość spotkał się z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Dominiquem Mambertim.

 

W czasie rozmów podkreślono serdeczne relacje, jakie łączą Stolicę Apostolską i Nigerię. Wskazano również na pozytywny wpływ Kościoła na sytuację społeczną w tym kraju, zwłaszcza w takich obszarach, jak edukacja, ochrona zdrowia czy promowanie dialogu między różnymi grupami ludności.

 

Jak podkreśla komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, szczególną uwagę zwrócono na ochronę godności człowieka i jego fundamentalnych praw, począwszy od wolności religijnej. W tym kontekście wspólnie potępiono wszelkie formy przemocy.

 

Obydwie strony wyraziły też nadzieję na szybki powrót całego społeczeństwa Nigerii do pokojowej koegzystencji. Wymieniono także poglądy na szereg spraw dotyczących sytuacji w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysu i konfliktów w Afryce Centralnej i Subsaharyjskiej.

 

 

 

Więcej»

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?