Premiera audiobooka encykliki "Lumen fidei"

(fot. EPA/Claudio Peri)

Audiobook "Lumen fidei" to pierwsze dzieło pallotyńskiego radia nowohuckie.pl. Głosu do nagrania encykliki papieża Franciszka użyczył Jerzy Zelnik, polski aktor teatralny i filmowy. Premierową prezentację zaplanowano w czasie czwartego rejsu ewangelizacyjnego po Wiśle, który odbędzie się 24 października.


Ks. Łukasz Gołaś SAC z Radia nowohuckie.pl w Rzymie dowiedział się o wydaniu encykliki przez papieża Franciszka. Po jej lekturze zrodziła się myśl, żeby "Lumen fidei" wydać w wersji audio. "W tym samym dniu, kiedy encyklika została publicznie ogłoszona, wysłaliśmy mail do episkopatu z prośbą o zgodę. Trzy dni później była zgoda i zaczęła się praca przygotowawcza - mówi KAI ks. Łukasz Gołaś. Jerzy Zelnik, z którym współpracowałem już przy innym audiobooku, zgodził się na nagranie" - dodaje pomysłodawca dzieła.

 

Wydanie encykliki "Lumen fidei" w formie audio przygotowała redakcja Radia nowohuckie.pl przy współpracy Radia Niepokalanów oraz Wydawnictwa Apostolicum.

 

Premiera audiobooka będzie miała miejsce 24 października w czasie kolejnej Ewangelizacji na Barce (statek Aquarius, obok mostu Dębnickiego w Krakowie) o godz. 18.00, a także następnego dnia w czasie Targów Książki w Krakowie.

 

Radio nowohuckie.pl to inicjatywa pallotynów z krakowskiej parafii przy ul. Bulwarowej. Zespół zakonników i świeckich w sercu Nowej Huty zajmuje się ewangelizacją w eterze. "Nowa Huta miała być miastem bez Boga, bez Kościoła i kościołów, a jednak stało się inaczej. Idąc z duchem czasu i budząc ospałego olbrzyma, chcemy przedstawić audiobook encykliki Ojca Świętego Franciszka "Lumen fidei - Światło wiary" - mówi dumnie redakcja o swoim pierwszym radiowym dziele.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mamua 10:46:35 | 2013-10-24
fajnie

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook