Noc Przemienienia na św. górze Grabarce

KAI / psd
Piątek, 19 sierpnia 2011, godz. 10:10
Tysiące wyznawców prawosławia uczestniczyło w wieczornym nabożeństwie święta Przemienienia Pańskiego na św. górze Grabarce. W słowie skierowanym do zgromadzonych prawosławny metropolita warszawski i całej Polski Sawa (Hrycuniak) powitał wszystkich pielgrzymów oraz zaproszonych gości. Podkreślił istotę święta związanego z górą Tabor, którą dla prawosławnych w Polsce jest góra Grabarka.
więcej

Wyznawcy islamu rozpoczęli Ramadan

PAP / psd
Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, godz. 10:43
Ramadan, czyli miesięczny post, rozpoczęli w poniedziałek polscy wyznawcy islamu. Zakończy go radosne święto Ramadan Bajram, jedno z dwóch najważniejszych u muzułmanów, którego trzydniowe obchody rozpoczną się 30 sierpnia.
więcej

Hamas aresztuje fryzjera, który strzygł kobiety

PAP / wm
Czwartek, 7 lipca 2011, godz. 14:47
Fryzjer został aresztowany w palestyńskiej Strefie Gazy, ponieważ strzygł kobiety - poinformowały w czwartek media. Wielu innych fryzjerów obawia się zatrzymania przez funkcjonariuszy islamistycznego Hamasu, który wprowadza kolejne obyczajowe ograniczenia.
więcej

Dalajlama: świat skupia się na pieniądzu

PAP / drr
Czwartek, 9 czerwca 2011, godz. 08:33
Przebywający z wizytą w Australii duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV powiedział, że świat wydaje się skupiać na gospodarce i pieniądzach, gdy prostsze życie jest kluczem do wewnętrznego spokoju.
więcej

Tajlandia: Tatuaż z Buddą nie dla turystów

PAP / wm
Czwartek, 2 czerwca 2011, godz. 15:12
Tajlandzkie ministerstwo kultury uważa, że należy wprowadzić zakaz wykonywania tatuaży z wizerunkami Buddy turystom odwiedzającym ten buddyjski kraj.
więcej

Pierwsza w Polsce Noc Synagog w Krakowie

KAI / drr
Poniedziałek, 30 maja 2011, godz. 17:35
Siedem krakowskich synagog zostanie po raz pierwszy w Polsce otwartych dla publiczności, podczas Nocy Synagog, która rozpocznie się 4 czerwca na Kazimierzu, żydowskiej dzielnicy miasta. - Kraków to jedno z niewielu miejsc, gdzie na niewielkiej przestrzeni istnieje tak wiele synagog. Zostaną otwarte jednocześnie prawdopodobnie po raz pierwszy w Europie – mówi Anna Gulińska z Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.
więcej

"This Must Be..." nagrodzony w Cannes

KAI / drr
Niedziela, 22 maja 2011, godz. 08:46
Nagrodę Ekumeniczną tegorocznego 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes przyznano filmowi “This Must Be the Place” ("To musi być tu i teraz!") włoskiego reżysera Paolo Sorrentino z Seanem Pennem w roli głównej. Film opowiada historię znudzonego gwiazdora rocka, który postanawia odnaleźć, ukrywającego się w USA nazistę z obozu koncentracyjnego, w którym kiedyś przebywał jego ojciec.
więcej

Po co katolikom ekumenizm?

Paweł Bieliński / KAI
Wtorek, 17 maja 2011, godz. 16:31
Dlaczego nie uznajemy wszystkich wspólnot chrześcijańskich za Kościoły? Jakie problemy trzeba rozwiązać? Rozmowa z kard. Kurtem Kochem, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
więcej

Grabarka: Spotkanie prawosławnej młodzieży

PAP / wm
Piątek, 13 maja 2011, godz. 19:39
Kilkuset młodych prawosławnych z kraju i zagranicy bierze udział w 32. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Młodzieży Prawosławnej na Świętej Górze Grabarce (Podlaskie). Jej organizatorem jest Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
więcej

Samir Ismail: Jan Paweł II uczył ludzi wiary

KAI / wm
Niedziela, 1 maja 2011, godz. 15:16
To ważny dzień dla Polski i całego świata chrześcijańskiego – powiedział w rozmowie z KAI Samir Ismail, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP. Dodał, że oglądając transmisję beatyfikacji z Watykanu, czuł się dumny z bycia obywatelem Polski.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook