Jak sie zachować w czasie Ramadanu - poradnik

Do Ramadanu przygotowują się wyznawcy islamu na całym świecie - także w Indonezji (fot. EPA/Bagusu Indahono)

Tuż przed rozpoczęciem Ramadanu - miesiąca postu muzułmanów - turyści w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymali podręcznik odpowiedniego zachowania się w tym islamskim kraju. Broszura rozdawana będzie w 12 językach na lotnisku w Abu Zabi oraz w hotelach, poinformował na stronie internetowej dziennik "The National", powołując się na policję.

 

Akcja ma na celu danie turystom poczucia bezpieczeństwa i uchronienie ich od zbędnych kar - cytuje gazeta wysokiej rangi urzędnika. Poradnik ostrzega przede wszystkim przed konsumpcją alkoholu poza określonymi miejscami, posiadaniem narkotyków, jazdą pod wpływem alkoholu, prostytucją, żebraniną, włóczęgostwem i innymi sytuacjami, w których naruszane są "lokalne wartości i tradycje". Turyści i goście proszeni są o to, aby w czasie Ramadanu nie jedli, nie pili i nie palili w miejscach publicznych. Proszeni są też, by nie okazywali czułości i nie ubierali się "nieskromnie".

 

Ponadto radzi się turystom, aby nie mieli przy sobie większych sum pieniędzy w gotówce, a zamiast tego korzystali z kart kredytowych i sieci bankomatów. W broszurze podano także wskazówki dotyczące ochrony konsumenta oraz numerów telefonów alarmowych. Władze policji zapewniły, że w razie konieczności siły porządkowe są gotowe wyjaśnić reguły zachowań turystom w ich językach rodzimych.

 

Ramadan rozpoczyna się w tym roku 20 lipca.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook