Stacja IV - Pan Jezus spotyka swoją Matkę

Obecność Matki Najświętszej obok Syna na drodze krzyżowej, a potem pod krzyżem, Jej ogromne duchowe cierpienie, które w jedności z Synem przeżywała i ofiarowała za zbawienie ludzi, uświadamia nam wielką rolę Maryi w dziele naszego odkupienia. Po Boskim Zbawicielu, nasze odkupienie także Jej zawdzięczamy. Stąd wynika jasny wniosek, że Maryi należy się po Bogu wyjątkowa cześć, miłość i dziękczynienie. Czy o tym pamiętam? Czy jestem czcicielem Matki Bożej? Czy się do Niej codziennie modlę? Czy staram się Ją naśladować? Muszę koniecznie ożywić w swej duszy nabożeństwo do Matki Bożej.
 
To współcierpienie Maryi z Jezusem uczy nas jeszcze tego, że swoim najbliższym, najdroższym osobom Bóg nie oszczędza cierpienia, a nawet szczególnie blisko dopuszcza ich do udziału w krzyżu Chrystusa, by się do Niego we wszystkim upodobnili i mieli także swój udział w Jego zbawczym dziele. Najświętsza Maryja Panna -Królowa Męczenników i Święci Pańscy są tego najlepszym dowodem. Zapamiętam tę naukę, bym nigdy w bolesnych doświadczeniach nie narzekał, że Bóg mnie opuścił, lecz starał się na podobieństwo Pana Jezusa i Jego Najświętszej Matki spokojnie i cierpliwie nieść swój krzyż i łączyć go z krzyżem Chrystusa.
 
Matko Najświętsza! Wyznajemy z wdzięcznością, że po Jezusie Chrystusie, Twoim Synu, także Tobie zawdzięczamy nasze odkupienie. Tyś swoim pokornym posłuszeństwem Bogu sprowadziła Syna Bożego, naszego Odkupiciela, do swojego dziewiczego łona, Tyś Go porodziła, Tyś Go troskliwie z miłością wychowała, by mógł złożyć za nas zbawczą ofiarę, Tyś z Nim współcierpiała, gdy niósł krzyż i złożył na nim krwawą ofiarę. Za ofiarę Twojego życia całkowicie oddanego Boskiemu Zbawicielowi, za te miecze boleści, które raniły Twoje Niepokalane Serce, czcimy Cię i kochamy z całego serca! Chcemy być dobrymi Twymi dziećmi.
 
Prosimy Cię, naucz nas wiernie iść za Jezusem, zwłaszcza wtedy, gdy nas wprowadzi na drogę krzyżową. Bądź przy nas i wspomagaj !
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook