Ojciec Pio to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Jeden z najbardziej znanych i czczonych dzisiaj świętych z XX wieku. Będąc młodym kapucynem, został obdarzony stygmatami Męki Pańskiej. To trudne powołanie spowodowało w jego życiu wiele cierpień fizycznych i duchowych, a także upokorzeń znoszonych przez całe lata z wielką cierpliwością i pokorą. Całkowicie powierzał się Jezusowi i Jego Matce, dlatego przyniósł, i wciąż przynosi, obfite owoce swej świętości dla całego Kościoła.

 

Tak napisał o nim franciszkanin John Paul Zeller:

 

"Św. Ojciec Pio jest potężnym pośrednikiem. Jeden z księży wspomniał mi kiedyś, że jest on prawdopodobnie najbardziej aktywnie działającym świętym w Kościele. Święty był radosnym, a nie jak myśli większość, surowym zakonnikiem. Jego powaga polegała na umiejętności wyczucia chociażby najmniejszego grzechu".


Modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio: Boże, spraw aby każdego dnia urzeczywistniało się to, co wypowiadam w sercu i swoimi ustami: "Bądź wola Twoja tak w niebie, jak i na ziemi". Za przyczyną świętego Ojca Pio, który już w młodzieńczym wieku został obdarowany łaską pragnienia poznania swojego powołania i mocą do jego wypełnienia, obdarz mnie darem rozeznawania Twojej woli, aby ona urzeczywistniała się w moich myślach i czynach.

 

 

Czytaj więcej o ojcu Pio:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook