Powstrzymajmy eutanazję - Magazyn RV

Radio Watykańskie
(fot. André-Joseph_Léonard_Terbank_Heverlee_2012-02-11.JPG: Marek Blahuš, derivative work: Rabanus Flavus / pl.wikipedia.org / CC BY-SA 3.0)

Trzeba jak najszybciej się zatrzymać, ponieważ propozycje nowego prawa dotyczącego eutanazji niszczą relacje społeczne i zagrażają solidarności międzyludzkiej. W ten sposób prymas Belgii odpowiada politykom, którzy za wszelką cenę próbują szerzej otworzyć furtkę dla eutanazji w tym kraju.


Zgodnie z nowym projektem do eutanazji mieliby "prawo" nieletni, a także osoby w stanie demencji. Ustawa znajdzie się wkrótce w centrum kolejnej dyskusji dwóch parlamentarnych komisji: sprawiedliwości i spraw społecznych.

 

Abp André-Joseph Léonard przypomina w tym kontekście, że belgijskie prawo nie zezwala nieletnim na zawieranie umów ekonomicznych czy wchodzenie w związki małżeńskie, a teraz ma im pozwolić podejmować decyzje dotyczące ich życia.

 

Według prymasa Belgii rzeczą przerażającą jest też fakt przyzwolenia na to, by zgodę na zakończenie życia wyrażały osoby będące w stanie demencji, czyli nieświadome podejmowanych decyzji.

 

 

Aktualności Radia Watykańskiego - wydanie główne 9.10.2013 - wersja dźwiękowa

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook