Papież Franciszek o sile wiary - Magazyn RV

Radio Watykańskie
(fot. Grzzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Abp Mokrzycki: bez powrotu do Dekalogu Europa nie ma przyszłości

 

Mszą w intencji Starego Kontynentu zakończyła się w Bratysławie sesja plenarna Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Spotkanie przebiegało pod hasłem "Bóg i państwo. Europa między świeckością a laicyzmem".

W czasie spotkania przywołano m.in. postać Jana Pawła II i jego ogromny wkład w budowanie bardziej chrześcijańskiego świata. "Z tej lekcji możemy czerpać wszyscy. W obliczu trudności nie można tracić nadziei tylko trzeba powierzyć się Bogu i iść naprzód" - podkreśla uczestniczący w spotkaniu abp Mieczysław Mokrzycki. Łaciński metropolita lwowski wskazuje zarazem, że bez powrotu do Dekalogu Europa nie ma przyszłości.

"Laicyzacja dotyczy dzisiejszych czasów, dotyka wszystkich krajów i naszej cywilizacji, która zapomina o prawie naturalnym i o Bogu. Jeśli dalej świat będzie szedł w tym kierunku, to musi nastąpić mocny powrót do Dekalogu. Inaczej nie ma przyszłości dla Kościoła i dla naszej cywilizacji - zaznaczył w rozmowie z Radiem Watykańskim abp Mokrzycki. - Myślę, że Jan Paweł II przypomniałby nam w tym kontekście, że powinniśmy wracać do korzeni, że Europa jest kontynentem, który zbudował swą cywilizację na wartościach chrześcijańskich. I do tego właśnie powinniśmy wracać".

 

 

Aktualności Radia Watykańskiego - wydanie główne 6.10.2013 - wersja dźwiękowa

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Staku 20:21:42 | 2013-10-06
Kroś ocenił powyższy tekst na "1'. Zastanawiam się, pomyłka to czy też zwolennicy Ruchu Palikota zawędrowali na DEON?

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?