Camino de Santiago

Józef Bremer SJ / Andrzej Kołaczkowski-Bochenek / psd
Czwartek, 18 lipca 2013, godz. 09:47
Na Camino spotykamy żywe świadectwo zarówno wiary, pobożności i życia religijnego, jak i historii chrześcijaństwa oraz tworzonej w jego ramach literatury i architektury.
więcej

Pielgrzymujesz czy tylko idziesz?

Posłaniec
Stanisław Morgalla SJ
Czwartek, 18 lipca 2013, godz. 09:17
Stanisław Morgalla SJ rozkłada pielgrzymowanie na czynniki pierwsze. Zaczyna od nóg...
więcej

Niezwykła historia tułacza z Tarnorudy

radio warszawa
Radio Warszawa

Czwartek, 29 marca 2012, godz. 07:17
Zapraszamy Państwa do wysłuchana historii niezwykłego wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego - tułacza z Tarnorudy , który na stałe znalazł swoje miejsce w Zielonce Pasłęckiej.
więcej

Śladami pielgrzymów - spacer po Wilnie

radio warszawa
Radio Warszawa

Niedziela, 4 marca 2012, godz. 14:36
Wielkim skarbem Wilna jest Kaplica św. Kazimierza, chroni ona relikwie pierwszego świętego ziemi litewskiej - patrona Litwy, królewicza z rodu Jagiellonów. Zapraszamy na spacer po Wilnie! Opowiemy ciekawą "kaziukową" historię!
więcej

Górka Klasztorna - Sanktuarium Góreckiej Pani

radio warszawa
Radio Warszawa

Piątek, 17 lutego 2012, godz. 07:17
W dzisiejszej audycji opowiemy Państwu o jednym z najstarszych sanktuariów Maryjnych w Polsce- Sanktuarium Góreckiej Pani- Matki Pocieszenia Historia sanktuarium, do którego przybywał i prosty lud i szlachta pokłonić się i prosić Matkę Boską o wszelkie potrzebne łaski. Porozmawiamy z ks.Piotrem Gałązką o Misterium Męki Pańskiej.
więcej

Śladami Pielgrzymów - Kult Dzieciątka Jezusa

radio warszawa
Radio Warszawa

Poniedziałek, 2 stycznia 2012, godz. 07:11
Patrzymy na nowo w żłóbek i złożone w nim Dziecię na sianie. To miał być znak dla pasterzy i dla nas. Ten żłóbek, to nie tylko symbol. Jest to dla nas wielka i święta tajemnica. Patrzymy na ten żłóbek poprzez naszą wiarę i dostrzegamy w nim Zbawiciela, który przyszedł, aby obdarzyć nas życiem wiecznym, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu i uczynić wolnymi dziećmi Boga.
więcej

Unaocznić Niewidoczne

Posłaniec
Józef Bremer SJ
Poniedziałek, 26 grudnia 2011, godz. 15:48
Do bazyliki w Vierzehnheiligen liczne pielgrzymki przybywają nie tylko z prośbami do świętych patronów tego kościoła, ale by pokłonić się Nowonarodzonemu, radującemu nas swoim unaocznionym w szopce przyjściem.
więcej

Matka Boża z Gwadelupe - Śladami Pielgrzymów

radio warszawa
Radio Warszawa

Wtorek, 6 grudnia 2011, godz. 15:11
Dlaczego tak wiele osób pielgrzymuje aby pokłonić się tej, która ukazała się Indianinowi i przekazała mu swój autoportret? O historii objawień Matki Bożej z Gwadelupe opowiedzą Ryszard Kęska i Katarzyna Supeł w audycji ŚLADAMI PIELGRZYMÓW.
więcej

Kult świętych i modlitwy za zmarłych

radio warszawa
Ryszard Kęska i Katarzyna Supeł

Środa, 9 listopada 2011, godz. 18:25
Są dwa dni w roku, kiedy szczególnie myślimy o naszych zmarłych, kiedy udajemy się na wielkie nekropolie miejskie, i małe ciche cmentarze wiejskie, by tam w zadumie i powadze oddać hołd tym, którzy od nas odeszli.
więcej

Śladami pielgrzymów - Kalwaria Zebrzydowska

radio warszawa
Ryszard Kęska, Katarzyna Supeł

Sobota, 29 października 2011, godz. 09:37
Do sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej przybywają co roku miliony pielgrzymów. W audycji "Śladami Pielgrzymów" podążymy dróżkami Pana Jezusa i Matki Bożej. A dróżki prowadzone pośród lasów i pól, liczą prawie 15 km. Przeżycie mistyczne wiąże się ściśle z kontemplacją nieskażonego piękna przyrody.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook