Modlitwa za uzależnionych podczas sierpniowej nowenny u sióstr klarysek

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 14:11
W intencji osób uzależnionych od alkoholu i zniewolonych innymi nałogami modlić się będą 19 sierpnia siostry klaryski podczas nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei. To odpowiedź na apel Kościoła w Polsce o modlitwę w intencji uzależnionych oraz o zachowanie abstynencji.
więcej

Caritas Polska przekazała 120 tys. USD dla Dżibuti

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 12:09
Caritas Polska w odpowiedzi na apel Caritas Internationalis i Caritas Dżibuti włączyła się w pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Dżibuti przekazując kwotę 120 tys. dolarów. Pomocą objętych zostało ponad 15 tys. osób. Francesco Martialis, Dyrektor Caritas Dżibuti, osobiście podziękował Caritas Polska za okazaną pomoc.
więcej

Abp Jeanbart: ręka Opatrzności niestrudzenie wspiera mieszkańców Aleppo

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 11:16
"Bez pomocy ludzi dobrej woli z całego świata Aleppo przestałoby już egzystować. Są oni uosobieniem ręki Opatrzności, która niestrudzenie nas wspiera". Wskazuje na to ordynariusz katolików obrządku melchickiego tego syryjskiego miasta abp Jean-Clement Jeanbart podkreślając, że mimo wciąż istniejących trudności coraz więcej ludzi zaczyna wracać.
więcej

Kalwaria Zebrzydowska: trwa jeden z największych odpustów Maryjnych w Polsce

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 10:38
W Kalwarii Zebrzydowskiej trwają najważniejsze obchody tygodniowego odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie tradycyjnej procesji Pogrzebu Matki Bożej Mszę św. odprawił abp Marek Jędraszewski. W uroczystości uczestniczyło tysiące wiernych z kraju i zagranicy.
więcej

Łódź: wyruszyła charytatywna biegowa pielgrzymka na Jasną Górę

PAP / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 09:36
Prawie 40 osób bierze udział w drugiej, łódzkiej charytatywnej biegowej pielgrzymce na Jasną Górę, która w sobotę rano wyruszyła spod kościoła św. Wojciecha. Do pokonania mają ok. 130 km. Na Jasną Górę chcą dotrzeć jeszcze w sobotę na Apel Jasnogórski.
więcej

20 sierpnia wyrusza wielobarwna wędrówka "Siedem Aniołów"

KAI / psd
Sobota, 18 sierpnia 2018, godz. 08:47
20 sierpnia po raz piąty wyrusza wielobarwna wędrówka "Siedem Aniołów", w której udział biorą dzieci ze świetlic i domów dziecka, młodzież ze wspólnot religijnych i wolontariatów, osoby bezdomne, artyści i społecznicy. Program przewiduje m.in. widowisko "Misterium Pokoju" oraz ślub i wesele.
więcej

Wenezuela: biskupi apelują o zmiany, sprawiedliwość i pokój

KAI / ms
Piątek, 17 sierpnia 2018, godz. 22:00
Biskupi z Konferencji Episkopatu Wenezueli apelują o wejście na drogę zmian, sprawiedliwości i pokoju. Wyrażają zaniepokojenie pogłębiającym się łamaniem praw obywateli.
więcej

Nikaragua: kard. Brenes potępia zabójstwa cywilów

KAI / ms
Piątek, 17 sierpnia 2018, godz. 20:45
"Każda śmierć Nikaraguańczyka jest dla nas zawsze cierpieniem i musi być potępiona" - w ten sposób przewodniczący konferencji episkopatu tego kraju skomentował doniesienia o zabójstwie.
więcej

Indie: Caritas na pierwszej linii pomocy powodzianom

KAI / ms
Piątek, 17 sierpnia 2018, godz. 20:00
Największa od stu lat powódź pustoszy stan Kerala w południowych Indiach. Na pierwszej linii pomocy jest Caritas, która niesie wsparcie wszystkim niezależnie na wyznawaną religię i przynależność kastową.
więcej

Poczta Polska wprowadza znaczek ze św. Stanisławem Kostką

PAP / ms
Piątek, 17 sierpnia 2018, godz. 19:15
Poczta Polska wprowadzi w niedzielę do obiegu znaczek emisji "Patroni Polski" z okazji ustanowionego przez Episkopat Polski Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki przypadającego w 450. rocznicę śmierci - poinformowała w piątek spółka.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook