Poznań: szkolenie dla kleryków o ochronie małoletnich przed wykorzystaniem seksualnym

KAI / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 18:26
Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zorganizowało spotkanie formacyjne dotyczące ochrony małoletnich. "Naszym celem jest poznanie problematyki wykorzystania seksualnego oraz wdrożenie odpowiednich zasad prewencji" - mówi KAI ks. Szymon Stułkowski.
więcej

Kard. Sepe: budować społeczeństwo otwarte na drugiego

KAI / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 17:25
Wizyta papieża w naszym mieście będzie okazją do potwierdzenia jego pragnienia, aby zło zwyciężać dobrem, aby przyjmować, a nie odrzucać, przyjmować i nie wikłać się w działania i zachowania organizacji gangsterskich, które dążą do zniewolenia drugiego, aby im służył - to słowa arcybiskupa Neapolu odnoszące się przyjazdu Franciszka do stolicy włoskiej Kampanii.
więcej

Europejscy muzułmanie dziękują za dokument z Abu Zabi

KAI / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 16:08
"Głęboką wdzięczność" papieżowi Franciszkowi i Kościołowi katolickiemu oraz szejkowi Ahmedowi el-Tayebowi i uczelni Al-Azhar w Kairze za podpisany przez nich dokument o braterstwie wyrazili członkowie Europejskiej Radzie Uczonych Muzułmańskich (EuLeMa).
więcej

Ks. Zollner: szczyt w sprawie nadużyć tylko o małoletnich. Tematem odpowiedzialność biskupów

KAI / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 15:03
Ofiarami wykorzystywania w Kościele są też osoby dorosłe i trzeba się zająć tym problemem, jednakże najbliższe spotkanie przewodniczących episkopatów skoncentruje się na ochronie małoletnich, bo to musi być nasz priorytet - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami ks. Hans Zollner SJ.
więcej

Francja: pięć profanacji kościołów w ciągu jednego tygodnia i plaga incydentów antysemickich. "Fala przemocy zalewa Francję"

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 13:27
Fala przemocy zalewa Francję - twierdzą przedstawiciele władz i obserwatorzy, wymieniając ataki na domy deputowanych, pobicia reporterów podczas manifestacji, pięć profanacji kościołów w ciągu jednego tygodnia i plagę incydentów antysemickich.
więcej

Morze wyrzuciło drewniany krzyż na plażę. Nikt nie wie, skąd się wziął

"Wprost" / twitter.com / ml
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 12:26
Niektórzy łączą to wydarzenie ze złym snem jednej z kobiet. Skąd wziął się na plaży?
więcej

Papież mianował nowego biskupa pomocniczego w diecezji pelplińskiej. Jest nim ks. Arkadiusz Okroj

KAI / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 11:30
To 51-letni proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Został właśnie mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.
więcej

Tarnów: wandal zniszczył figurkę Matki Bożej na terenie parafii. Oderwał ją od kamiennego postumentu i rzucił na podłoże

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 10:27
W skalnej grocie na terenie parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie wandal zniszczył figurkę Matki Bożej. Tarnowianin usłyszał zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.
więcej

Kontrowersyjna decyzja władz więzienia podczas egzekucji kary śmierci

"Crux" / pk
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 08:23
W wyniku decyzji Sądu Najwyższego oraz stanu Alabama, muzułmańskiemu więźniowi skazanemu na karę śmierci, została odmówiona obecność imama przy jego egzekucji. Decyzję władz potępili amerykańscy biskupi.
więcej

Joanna Sadzik, odwołana początkiem lutego, ponownie prezesem Stowarzyszenia WIOSNA

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 07:45
Jest oświadczenie Stowarzyszenie WIOSNA na temat kolejnych zmian. "Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków odwołało Księdza Grzegorza Babiarza z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia" - poinformował zarząd na stronie internetowej stowarzyszenia.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook