40-godzinna modlitwa przed Wielkim Postem

PAP / ad
Sobota, 13 lutego 2010, godz. 08:56
40-godzinna adoracja najświętszego sakramentu rozpocznie się w niedzielę rano na Jasnej Górze. Nabożeństwo jest formą specjalnego przygotowania do Wielkiego Postu.
więcej

Papież do Kościoła w Rumunii i Mołdawii

PAP / psd
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 18:00
Do troski o jedność w obrębie różnych obrządków Kościoła katolickiego, w rodzinach oraz o współpracę z Kościołem prawosławnym zaapelował Benedykt XVI do biskupów Rumunii i Mołdawii. 12 lutego przyjął całą grupę hierarchów z tych krajów, składających w Rzymie wizytę „ad limina Apostolorum”.
więcej

Hiszpania: Dzień Dobrowolnego Postu

Radio Watykańskie / M. Raczkiewicz CSsR, Madryt
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 17:58
W Hiszpanii trwa dzisiaj Dzień Dobrowolnego Postu, który rozpoczyna doroczną kampanię Manos Unidas („Złączone ręce”) przeciwko głodowi. Manos Unidas to najstarsza katolicka organizacja pozarządowa w Hiszpanii. Powstała 51 lat temu i cieszy się dużym szacunkiem w kraju i za granicą.
więcej

Kościół rzecznikiem i adwokatem migrantów

Radio Watykańskie / se
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 17:54
Dla Kościoła zjawisko migracji należy do priorytetowych zadań duszpasterskich – czytamy w dokumencie końcowym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Opracowanie jest owocem obrad VI Światowego Kongresu Duszpasterstwa Migrantów i Uchodźców, który odbył się w Rzymie w dniach 9-12 listopada ub. roku.
więcej

Pro Vita o wyzwaniach etycznych postępu

Radio Watykańskie / bz
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 17:51
Zagadnieniom bioetyki i prawu naturalnemu poświęcone jest zgromadzenie generalne Papieskiej Akademii Pro Vita. Otwierając obrady prezes akademii, abp Rino Fisichella, wskazał na nowe wyzwania, jakie dla przyszłości człowieka niesie postęp naukowy i rozwój techniki. Zauważył, że nauka musi iść do przodu, jednak trzeba jednocześnie jasno odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące podejścia do początku i kresu ludzkiego życia.
więcej

Pakistan: biskup-prawnik pomoże w procesie

Radio Watykańskie
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 17:40
Prezbiteriański biskup pokieruje zespołem adwokatów w sprawie zakatowanej na śmierć 12-letniej katoliczki w Pakistanie. Bp Timothy Nasir jest znanym prawnikiem i dziennikarzem specjalizującym się w obronie mniejszości religijnych. Długo nie udawało się znaleźć chętnego, kto pomógłby w wymierzeniu sprawiedliwości oprawcy dziewczynki, bogatemu muzułmańskiemu adwokatowi, działaczowi wojskowemu i partyjnemu.
więcej

Prymas do gimnazjalistów: szanujcie naród

Piątek, 12 lutego 2010, godz. 14:07
O poszanowanie dziedzictwa narodowego, zwłaszcza mowy polskiej, a także o obronę fundamentalnych wartości apelował dziś do młodzieży gimnazjalnej Prymas Polski abp Henryk Muszyński. Hierarcha przewodniczył Mszy św. sprawowanej w gnieźnieńskim kościele oo. Franciszkanów z okazji 200-lecia miejscowego Gimnazjum nr 1.
więcej

Pallotyni ze świata obradują w Częstochowie

KAI / psd
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 13:07
Jak w naszej kulturze masowej być księdzem i bratem pallotynem? – zastanawiają się polscy pallotyni, którzy w dniach od 8 do 13 lutego przyjechali do Częstochowy z różnych krajów świata na Zebranie Prowincjalne.
więcej

Milion złotych dla Haiti od diecezji tarnowskiej

KAI / psd
Piątek, 12 lutego 2010, godz. 13:03
Kwotę ponad jednego miliona złotych przekazali mieszkańcy diecezji tarnowskiej dla Haiti. To efekt zbiórki do puszek, która odbyła się przed kościołami 24 stycznia i wpłat indywidualnych na konto Caritas. Mieszkańcy diecezji okazali się solidarni z ludźmi, którzy w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi stracili najbliższych i dorobek całego życia.
więcej

Papież: Jezus głosił Słowo i uzdrawiał chorych

KAI / psd
Czwartek, 11 lutego 2010, godz. 18:59
W swym krótkim, ale intensywnym życiu publicznym Jezus głosił Słowo i uzdrawiał chorych – przypomniał Benedykt XVI w kazaniu podczas Mszy św. 11 lutego w Bazylice Watykańskiej. Podkreślił, że „Kościół, któremu powierzone zostało zadanie przedłużania w czasie i przestrzeni misji Chrystusa, nie może zaniedbywać tych dwóch zasadniczych dzieł: ewangelizacji i troski o chorych na ciele i na duszy”.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook