Zmarł arcybiskup Zygmunt Kamiński

KAI / drr
Sobota, 1 maja 2010, godz. 11:10
W sobotę rano zmarł arcybiskup-senior Zygmunt Kamiński, w latach 1999 – 2009 metropolita szczecińsko-kamieński, doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. Miał 77 lat.
więcej

"W czasie kryzysu świat wymaga opieki"

KAI / drr
Sobota, 1 maja 2010, godz. 11:05
„Święto pracy w czasie globalnego kryzysu” - tak „L'Osservatore Romano” postrzega tegoroczny dzień 1 maja, gdy „cały świat musi borykać się z bezprecedensowym kryzysem bezrobocia”.
więcej

Kardynał przeciwko prawu emigracyjnemu

KAI / drr
Sobota, 1 maja 2010, godz. 11:00
Kardynał Roger Mahony poprowadzi 1 maja wiec ulicami Los Angeles, w którym jego uczestnicy wyrażą sprzeciw wobec nowego prawa imigracyjnego stanu Arizona. W proteście udział mają wziąć dziesiątki tysięcy Amerykanów.
więcej

Prymas w sobotę zakończy posługę w Gnieźnie

PAP / ad
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 22:08
List - słowo wdzięczności wobec Boga, braci prezbiterów i wiernych świeckich, kierowane przez abp. Henryka Muszyńskiego do archidiecezji gnieźnieńskiej - zostanie opublikowany w sobotę na stronie internetowej prymasa Polski - poinformowało w piątek biuro prymasa.
więcej

"Rynek nie reguluje się sam, ale wymaga etyki"

Radio Watykańskie
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 21:52
Konieczność uwzględniania etyki w życiu gospodarczym przypomniał Benedykt XVI, spotykając się z uczestnikami obrad Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Jej sesję plenarną, trwającą od 30 kwietnia do 4 maja w Watykanie, poświęcono analizie globalnego kryzysu ekonomicznego w świetle zasad etycznych nauki społecznej Kościoła.
więcej

Wystawa o Janie Pawle II we Lwowie

Radio Watykańskie
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 21:47
We Lwowie otwarto wystawę o Janie Pawle II i Radiu Watykańskim, co związane jest z 70-leciem ukraińskiego programu papieskiej rozgłośni. Ekspozycja została zorganizowana w lwowskim muzeum historii religii i nosi tytuł „On zmieniał świat”.
więcej

Spotkanie biskupów Słowacji i Węgier

Radio Watykańskie
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 21:43
Wyzwaniom duszpasterskim i kwestii powołań poświęcone było spotkanie rad głównych episkopatów Słowacji i Węgier. Odbyło się ono wczoraj w Bratysławie i nawiązywało do tradycji podobnych dorocznych spotkań sprzed kilku lat. Na czele delegacji stali przewodniczący obu episkopatów: węgierskiego – kard. Péter Erdő i słowackiego – abp Stanislav Zvolenský.
więcej

Rosja: pamięć o ofiarach stalinizmu

Radio Watykańskie
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 21:23
Liturgię za zamordowanych przez reżim stalinowski męczenników za wiarę patriarcha Cyryl odprawi jutro na podmoskiewskim poligonie Jużnoje Butowo. Według nowej tradycji czwarta sobota po świętach paschalnych w rosyjskim prawosławiu poświęcona jest pamięci nowych męczenników.
więcej

Zmarł najstarszy kardynał Kościoła katolickiego

PAP / ad
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 20:24
Niemiecki kardynał Paul Augustin Mayer, najstarszy dotąd członek kolegium kardynalskiego Kościoła katolickiego, zmarł w piątek w Rzymie na miesiąc przed ukończeniem 99 lat.
więcej

Wolność jest ważniejsza niż świeckość

Radio Watykańskie
Piątek, 30 kwietnia 2010, godz. 17:54
Kard. Joachim Meisner zaapelował do minister spraw socjalnych Dolnej Saksonii o zaangażowanie się w obronę praw chrześcijan w Turcji. Na łamach miejscowej gazety arcybiskup Kolonii wezwał świeżo zaprzysiężoną minister tureckiego pochodzenia, Aygül Özkan, aby wykorzystała swoje prominentne stanowisko do troski o prawdziwą wolność wyznania.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook