"Kościół musi być obecny na Facebooku"

Wielkim wyzwaniem dla Kościoła jest dziś nie tyle nauczenie się korzystania z Internetu w ewangelizacji, ile przeżywanie i przemyślenie wiary w epoce cyfrowej - uważa redaktor naczelny "La Civiltà cattolica", włoski jezuita, o. Antonio Spadaro.
 

- Czym staje się poszukiwanie Boga w czasach wyszukiwarek? Kim jest mój bliźni w epoce Internetu? Czy można sprawować liturgię lub sakramenty w Sieci? - pytał w audycji Radia Watykańskiego włoski duchowny, zwany "cyberteologiem".

 

Przypomniał, że błogosławiąc w 1931 r. sprzęt powstającego Radia Watykańskiego papież Pius XI podkreślił, iż głoszenie Ewangelii dalekim ludom jest sposobem zjednoczenia z Bogiem w łonie jednej rodziny, a nie tylko uprawianiem propagandy czy przekazywaniem treści. Chodzi o "tworzenie relacji, budowanie wielkiej rodziny wierzących".

 

- Ponieważ na Facebooku jest ponad 500 mln ludzi, Kościół nie może być tam nieobecny. My, wierzący, jesteśmy wezwani do zaproponowania światu teologicznego odczytania Internetu, do ukazania prawdziwego potencjału tego świata - wskazał o. Spadaro.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

sajTempler 16:23:35 | 2012-04-26
deonowi idzie nad wyraz dobrze ;]
oby tak dalej ;D 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook