"Musimy pokazywać, że Jezus jest z nami"

Musimy pokazywać naszemu kochanemu miastu, że Jezus jest z nami, że życie jest piękne i że warto być chrześcijaninem - powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas spotkania wieńczącego "Misję Warszawy". Przed kościołem akademickim św. Anny 22 kwietnia stanęła scena, na której poszczególne ruchy i wspólnoty katolickie animują program ewangelizacyjny.

 

Nad sceną zawisł transparent "Otwórz drzwi Chrystusowi". Plac przed kościołem jest szczelnie wypełniony przez młodzież, osoby starsze, rodziny z dziećmi. Wspólnie śpiewają pieśni religijne, odtwarzają starodawne tańce, słuchają świadectw.

 

W tłumie wiele osób trzyma błękitne balony w napisem "Misja Warszawy", widoczne są transparenty wspólnot ewangelizacyjnych, wiele osób wychodzi z pobliskich restauracji i kawiarni by przyglądać się akcji.

 

Uczestnicy zgromadzenia na placu przed kościołem wzięli wcześniej udział w "Marszu gwiaździstym dla Jezusa" - który wyruszył jednocześnie z kościoła św. Aleksandra, św. Augustyna i Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w kierunku placu Zamkowego . - "Marsz dla Jezusa" organizowany jest głównie z myślą o tych, którzy, choć utracili więź z Kościołem lub nigdy jej nie posiadali, szukają sensu życia i trwałych wartości: prawdy, dobra sprawiedliwości - tłumaczył kilka dni wcześniej ks. Andrzej Grefkowicz, koordynator Marszu.

 

Ok. godz.7-tej na scenę poproszono kard. Nycza, by powiedział kilka słów do uczestników zgromadzenia. - To co się wydarzyło w tym tygodniu jest zaledwie początkiem - powiedział kardynał. Jego zdaniem, ewangelizacja Warszawy powinna trwać bez przerwy. Jak twierdził, przybyłych dziś pod kościół św. Anny jest więcej niż wiernych na Boże Ciało. Dziękując wszystkim za udział w akcji, dodał: "Musimy pokazywać naszemu kochanemu miastu, że Jezus jest z nami, że życie jest piękne i warto być chrześcijaninem, pokazywać chrześcijaństwo radosne".

 

Program spotkania przygotowują i prowadzą: Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym oraz Wspólnota Emmanuel i Wspólnota Chemin Neuf.

 

Kardynał Nycz wygłosi jeszcze słowo na zakończenie spotkania oraz udzieli pasterskiego błogosławieństwa na dalszą misję ewangelizacji stolicy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~x 12:15:04 | 2012-04-23
 "Musimy pokazywać, że Jezus jest z nami"

Siódmy ksiądz popełnił samobójstwo w diecezji tarnowskiej.
Wyjaśnienie serii tragicznych zgonów księży diecezji tarnowskiej jest moralnym obowiązkiem tak przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jak i nuncjusza apostolskiego w Warszawie.

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=6040

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?