Misja Warszawy: Misja Młodych Małżeństw

O tym, jak okazywać sobie więcej miłości i twórczo przeżywać związek małżeński rozmawiano 21 kwietnia w stołecznym kościele św. Jakuba Apostoła podczas spotkania "Misja Młodych Małżeństw", które odbyło się w ramach trwającej akcji ewangelizacyjnej "Misja Warszawy".

 

Na spotkanie przyszły pary małżeńskie z różnym stażem - od kilkumiesięcznego po kilkunastoletni - w większości należące do parafii św. Jakuba Apostoła. Część par poznała się właśnie we wspólnocie Rodzinna Woda Życia lub jeszcze w jej studenckiej gałęzi. Na spotkaniu obecne były także pary z parafialnej Odnowy w Duchu Świętym.

 

- To spotkanie dla par, które być może rzadziej bywają w kościele. Chcemy pokazać, że życie w małżeństwie to piękna droga i wspaniała przygoda, którą można przeżyć razem z Bogiem - powiedział KAI Karol Burchard, wspólnie z żoną członek Rodzinnej Wody Życia.

Spotkanie prowadzili Jolanta i Wojciech Adolscy, para małżeńska z 16-letnim stażem.

 

W trakcie spotkania pary małżeńskie opowiadały o tym, jak pielęgnują swój związek, opisując przy tym to, co niekiedy bywa źródłem stresu i niezgody, a co źródłem radości.

 

- Z chwilą, gdy stajemy się małżeństwem zaczyna się wielka przygoda, ale nie zawsze jest ona piękna, z czasem pojawiają się kryzysy i konflikty. Jak je przezwyciężać? - pytał Wojciech Adolski.

 

Zebrani odpowiadali: więcej i szczerzej ze sobą rozmawiać, robić dużo rzeczy razem, gdyż miłość to konkretne działanie, dawanie siebie drugiej osobie tak, aby czuła się ona szczęśliwa. - Aby odwzajemnić miłość, trzeba się bardzo dobrze poznać, bo przecież się różnimy - jako kobieta i mężczyzna i jako ludzie wychowani w inny sposób - tłumaczyła Jolanta Adolska.

 

Pary opowiadały też, jak spędzają czas jako partnerzy i rodzice oraz jak godzą obowiązki domowe z pracą. Zachęcali do tego, by nawet ci, którzy okres zauroczenia właściwy narzeczeństwu mają już za sobą, wciąż umawiali się na małżeńskie randki. - Dobrze zaplanowany weekendowy wyjazd bez dzieci może sprawić, że wrócimy do domu ponownie w sobie zakochani - mówili.

 

- Dziś komunikować się można na różny sposób: wysyłając SMS-y lub emaile, a nawet zostawiając małżonkowi papierowe karteczki, ale nic nie zastąpi szczerej rozmowy, dzięki temu nasze życie ulega przemianie - dodawali uczestnicy spotkania.

 

Wspólnota Rodzinna Woda Życia spotyka się w parafii św. Jakuba Apostoła na warszawskiej Ochocie od 8 lat. Należy do niej ok. 50 małżeństw i ponad 120 dzieci. Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Roman Trzciński. Pary odbywają spotkania dwa razy w miesiącu, a raz spotykają się w domach, modląc się i spędzając razem czas na rozmowie. Dwa razy do roku odbywają wyjazdowe rekolekcje, cyklicznie organizują spotkania dla żon, dla mężów oraz kurs małżeński także dla osób spoza wspólnoty.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~pomoc innym a nie tylko sobie 08:09:35 | 2012-04-22
Każda wspólnota powinna się otwierać na tych pogubionych, którzy są bez łączności sakramentalnej z Jezusem - powinno sie pomóc niesakramentalnym - oni sa pozbawieni Jezusa Eucharystycznego.
“Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie wieczne" Jana 6:54

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?